24.10.2011 Rynek medialny
Radio kusi reklamodawców. Szefowie słuchają go chętniej
Bartłomiej Dwornik

Jak wynika z Radio Tracka, właściciele firm średnio przy radioodbiornikach spędzają 298 minut. Jednak największą grupę stanowią tak zwani radiowi hard-userzy. Co trzeci szef deklaruje słuchanie radia przeszło 6 godzin dziennie..
- Dotarcie do tego targetu poprzez radio jest tym łatwiejsze, że wiele stacji jest wprost skierowanych do menedżerów, dyrektorów, prezesów, przedstawicieli wolnych zawodów czy właśnie właścicieli firm. Co szósty słuchacz takich stacji jak Chilli Zet, RMF Classic czy Tok FM to właściciel firmy - podkreślają autorzy komentarza z Komitetu Badań Radiowych.

- Emisja spotów w takiej stacji może być efektywnym i względnie tanim sposobem dotarcia do tej grupy docelowej lub idealnym uzupełnieniem szerszej kampanii w mediach mainstreamowych - dodają analitycy KBR.
Warto wspomnieć w tym miejscu o ubiegłorocznych badaniach BinAIR. Wynika z nich, że aż 90 procent respondentów przyznaje, że radia słucha nie tylko w eterze, ale również w sieci. Stali słuchacze internetowego radia to 29 procent użytkowników internetu. Grupa szybko rośnie, bo jeszcze w lutym ubiegłego roku, według D-Link Technology Trend - RadioNet było to 22 procent internautów, czyli przeszło 3,2 miliona Polaków.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Influencerzy i social video rządzą informacją. Digital News Report 2025
Krzysztof Fiedorek
Przyszłość informacji dyktują sekundy wertykalnych klipów. TikTok, YouTube i armia influencerów odrywają odbiorcę od telewizyjnych odbiorników i stron gazet. Kto opanuje ten nowy puls, przejmie nie tylko uwagę, lecz także władzę nad narracją.
Cyberprzemoc i hejt pod pozorem żartu. Raport RAYUELA o młodzieży
Krzysztof Fiedorek
Badanie przeprowadzone w pięciu krajach ujawnia brutalną prawdę: przemoc w sieci nie rozkłada się równo. To cyfrowa mapa uprzedzeń, która rani najmocniej tych, którzy najbardziej odstają. "To tylko żart". Tak często zaczyna się przemoc, którą młodzi przeżywają w milczeniu.
Zaufanie do mediów społecznościowych. Youtube wygrywa z TikTokiem i X
Krzysztof Fiedorek
Czy Polacy naprawdę ufają mediom społecznościowym? Nowe badanie pokazuje ogromne różnice oceny najważniejszych kanałów. Zaufanie trafia tam, gdzie jest autentyczność, a nie algorytm. Rośnie rola ludzi, spada znaczenie marek.
Podobne artykuły:
Kogo drażni portfel Lisa
Bartłomiej Dwornik
Lubujemy się w zaglądaniu do portfeli, zwłaszcza cudzych. Tym bardziej, jeśli pieniędzy jest tam więcej niż w naszym własnym. Dzisiaj najsłynniejszy portfel należy do Tomasza Lisa.
Charakterystyka grupy ITI
Biuro Prasowe ITI
Grupa ITI prowadzi działalność na rynku telewizji komercyjnej (Grupa TVN), internetu (Onet), rozrywki (Multikino, Legia Warszawa, Pascal). Ma też własną platformę cyfrową - "n".
Youtube kontra telewizja. Pokolenie 50+ przesiada się na komputery
Krzysztof Fiedorek
Przez lata tak zwani silversi byli kojarzeni głównie z tradycyjnymi mediami, takimi jak telewizja. Jednak badania przeprowadzone przez IQS na zlecenie SilverTV oraz Lifetube pokazują, że to podejście jest już przestarzałe. Wyniki raportu jednoznacznie dowodzą, że YouTube staje się nową „telewizją”.
Ile zarabiają dziennikarze. Analiza danych za rok 2018
BARD
Jaka jest mediana płac na stanowisku dziennikarza i od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Na jakie dodatkowe benefity może liczyć osoba zatrudniona w redakcji? Sprawdziliśmy aktualne dane, publikowane przez największe polskie portale rekrutacyjne. Statystyczny dziennikarz zarabia poniżej średniej krajowej.