23.07.2012 Rynek medialny
Monitoring mediów. Wyzwaniem są social media i regulacje prawne
Klaudia Kulczycka, PRESS-SERVICE Monitoring Mediów
Firmy monitorujące media w światowym badaniu FIBEP, dotyczącym sytuacji w branży w większości dobrze oceniają swoją kondycję finansową i przewiduje dalszy wzrost dochodów.
Media społecznościowe wymieniano najczęściej nie tylko jako wyzwanie dla rynku, ale również usługę o największym potencjale. Duże znaczenie respondenci przypisali także analizom medialnym. Te, obok monitoringu internetu oraz monitoringu prasy, podawane były jako podstawa prognozowanego zysku. Największy udział w dochodach firm monitorujących media mają sektor prywatny oraz agencje PR.
- Badanie pomogło również w sformułowaniu konkretnych zadań dla FIBEP, takich jak pomoc w tworzeniu platformy międzynarodowej wymiany biznesowej, dostarczanie rozwiązań biznesowych i know-how oraz dalsza standaryzacja usług. Takie są oczekiwania branży – podsumowuje Karolina Fursewicz z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, Przewodnicząca Komisji FIBEP ds. Rozwoju Branży FIBEP i współautorka badania.
Dużą uwagę uczestnicy badania poświęcili kwestiom prawa autorskiego, które okazały się szczególnie ważne dla firm z Unii Europejskiej. Z powodu braku jednolitego ustawodawstwa sytuacja spółek jest różna w zależności od lokalizacji i miejscowych przepisów w tym zakresie.
Jak pokazały wyniki ankiety, ponad 60% uważa za istotną w międzynarodowym monitoringu mediów kwestię ujednoliconych metadanych w zakresie informacji. Podstawowymi czynnikami ograniczającymi wzrost dochodów w tej dziedzinie mogą być koszty oraz brak popytu. Standardy w branży określiła jako wyzwanie sektora blisko jedna piąta respondentów.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Social media w 2025. Różnice pokoleniowe widać jak na dłoni
KFi
Coraz więcej osób deklaruje, że zmniejsza czas spędzany w social mediach. I choć nie oznacza to masowego odpływu, trend jest wyraźny. Z najnowszego raportu GWI wynika, że już 31% użytkowników deklaruje ograniczanie czasu w mediach społecznościowych. Między wierszami widać też frustrację.
Czy robot może być dobrym szefem? Naukowcy z SWPS to sprawdzili
SWPS
Czy robot może skutecznie zarządzać zespołem? Badacze z Uniwersytetu SWPS sprawdzili, co się dzieje, gdy to robot zostaje szefem. Badania pokazują, że choć maszyny potrafią wzbudzać posłuszeństwo, nie dorównują ludziom pod względem autorytetu i efektywności. Skutki są intrygujące.
Równość i różnorodność w mediach. Raport Europejskiej Unii Nadawców
KFi
Europejskie media publiczne coraz częściej stawiają na różnorodność, równość i włączenie (DEI) jako fundament swojej działalności. Nadawcy publiczni w Europie wdrażają strategie na rzecz różnorodności – zarówno w treściach, jak i w swoich zespołach. Wnioski z raportu są jednoznaczne: choć widać postęp, wiele wyzwań nadal pozostaje.
Podobne artykuły:
Muzyka w mediach społecznościowych jako niecodzienna terapia
BARD
W ramach nowatorskiego projektu terapeutycznego Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową Szymon i Bartek, pacjenci kliniki onkologicznej napisali tekst piosenki, zaprosili ulubioną panią doktor, złapali za mikrofony, zarapowali i nagrali stylizowany na lata 90. teledysk [Reporterzy.info polecają]
Polacy w social media 2021. Analiza SentiOne
Anna Czajka-Kalinowska
Ze wszystkich portali społecznościowych Polacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy polskiego SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter, na którym większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a LinkedIn jest zdominowany przez mężczyzn.
Informacyjne magazyny radiowe mają blisko 5 milionów słuchaczy
Krzysztof Głowiński
Każdego dnia powszedniego 4,8 mln osób słucha przynajmniej jednego z magazynów informacyjno-publicystycznych nadawanych przez polskie rozgłośnie ogólnopolskie i ponadregionalne.
Nowe technologie nie zabiją telewizji
Marta Machnacka, Deloitte
Do końca 2014 roku nawet 50 mln gospodarstw domowych na świecie będzie w posiadaniu przynajmniej dwóch abonamentów płatnej telewizji - przewidywała w styczniu 2013 roku firma doradcza Deloitte.