27.10.2006 Warsztat reportera
Słowniczek telewizji cyfrowej
Grupa Vectra
Wraz z nowoczesnymi technologiami pojawiają się nowe skróty. Dobrze wiedzieć co oznaczają. Grupa Vectra przygotowała słownik pojęć związanych z telewizją cyfrową.
VOD (Video on Demand) - wirtualna wypożyczalnia, która pozwala na zamawianie programów z udostępnionego przez operatora katalogu. Dzięki temu abonent może wypożyczyć film, dowolny odcinek serialu czy też mecz ulubionej drużyny bez wychodzenia z domu.
PVR (Personal Video Recorder) - urządzenie elektroniczne, które umożliwia zaprogramowanie nagrania wybranego programu telewizyjnego. Dzięki temu abonent może go później obejrzeć w dowolnym momencie i z pominięciem reklam. PVR to gwarancja, że nie przegapimy ulubionego programu oraz, że nie będzie on kolidował z naszymi obowiązkami.
PPV (Pay per View) - usługa, która polega na płaceniu za konkretny program nadawany na wybranym kanale. Dzięki temu abonent nie musi decydować się np. na cały pakiet kanałów sportowych, aby obejrzeć mistrzostwa świata w piłce nożnej, tylko może zapłacić za kilka wybranych meczów.
EPG (Electronic Program Guide) - prosty w obsłudze przewodnik, ułatwiający przeglądanie programów nadawanych obecnie lub zaplanowanych przez poszczególne kanały telewizyjne. Dla ułatwienia wyszukiwania programy podzielone są na poszczególne kategorie. Oprócz tego EPG zawiera opisy programów, czas ich trwania, recenzje czy informacje o obsadzie aktorskiej.
STB (Set-Top-Box) - dekoder umożliwiający odbieranie telewizji cyfrowej. Jego instalacja i obsługa jest nieskomplikowana, a funkcje zostały przygotowane z myślą o wygodzie użytkownika.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Marie Digby. Sylwetka nowonarodzonej e-gwiazdy
Michał Chmielewski
Pewnego dnia japońsko-amerykańska dziewczyna z kalifornijskiego sąsiedztwa wysyła na Youtube.com kilka własnych gitarowych interpretacji znanych utworów. Być może był to jej najważniejszy krok w życiu.
O grzechach czwartej władzy...
Artur Parafinowicz
O grzechach współczesnych mediów z Ireneuszem Sewastianowiczem, jednym z najbardziej znanych dziennikarzy Suwalszczyzny, rozmawia Artur Parafinowicz. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Motor napędowy terrorystów
Michał Chmielewski
Ataki terrorystyczne stają się niemal pospolite. Wszystkie są także polem bitwy dla massmediów. Każdy atak, każda chociażby groźba staje się sensacją, której spragnieni są dziennikarze.
Dziennikarstwo śledcze
Natalia Dueholm
O investigative reporting ostatnio dość często mówi się w Polsce i nieprzypadkowo zresztą. Afera w Polsce goni aferę tak szybko, że dziennikarze nie nadążają. Nie mówiąc już o sądach.
Oblicze rodziny w mediach
Justyna Sobecka
Telewizja, prasa, radio - ze względu na swą funkcję edukacyjną - mogą stać się naturalnymi sojusznikami rodziców w procesie wychowania.
Komunikowanie masowe - odbiorca
Andrzej Woźniak
Jednym z najważniejszych zagadnień we współczesnym świecie jest zagadnienie komunikowania się. Komunikowanie masowe jest uznawane za podstawę relacji międzyludzkich.
Jak dołączyć do grupy na Facebooku jako strona lub fanpage [2022]
Bartłomiej Dwornik
Do grup na Facebooku od dłuższego czasu można dołączać w imieniu prowadzonych przez siebie stron firmowych i fanpage. Jednak tradycyjna metoda, polegająca na kliknięciu przycisku "Dołącz" często nie działa tak, jak powinna. Ten poradnik pokaże ci, jak dołączyć do wybranej grupy każdą stroną i profilem, jakim chcesz.