27.10.2006 Warsztat reportera
Słowniczek telewizji cyfrowej
Grupa Vectra
Wraz z nowoczesnymi technologiami pojawiają się nowe skróty. Dobrze wiedzieć co oznaczają. Grupa Vectra przygotowała słownik pojęć związanych z telewizją cyfrową.
VOD (Video on Demand) - wirtualna wypożyczalnia, która pozwala na zamawianie programów z udostępnionego przez operatora katalogu. Dzięki temu abonent może wypożyczyć film, dowolny odcinek serialu czy też mecz ulubionej drużyny bez wychodzenia z domu.
PVR (Personal Video Recorder) - urządzenie elektroniczne, które umożliwia zaprogramowanie nagrania wybranego programu telewizyjnego. Dzięki temu abonent może go później obejrzeć w dowolnym momencie i z pominięciem reklam. PVR to gwarancja, że nie przegapimy ulubionego programu oraz, że nie będzie on kolidował z naszymi obowiązkami.
PPV (Pay per View) - usługa, która polega na płaceniu za konkretny program nadawany na wybranym kanale. Dzięki temu abonent nie musi decydować się np. na cały pakiet kanałów sportowych, aby obejrzeć mistrzostwa świata w piłce nożnej, tylko może zapłacić za kilka wybranych meczów.
EPG (Electronic Program Guide) - prosty w obsłudze przewodnik, ułatwiający przeglądanie programów nadawanych obecnie lub zaplanowanych przez poszczególne kanały telewizyjne. Dla ułatwienia wyszukiwania programy podzielone są na poszczególne kategorie. Oprócz tego EPG zawiera opisy programów, czas ich trwania, recenzje czy informacje o obsadzie aktorskiej.
STB (Set-Top-Box) - dekoder umożliwiający odbieranie telewizji cyfrowej. Jego instalacja i obsługa jest nieskomplikowana, a funkcje zostały przygotowane z myślą o wygodzie użytkownika.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak wygląda praca w radiu internetowym
Jarosław Rybus
Rozmowa z Tomaszem Wolskim, dyrektorem programowym Gadu Radio, odpowiedzialnym za formatowanie stacji.
Misja reporter, czyli o zawodzie z pasją
Robert Monik
Kim jest reporter? Dlaczego warto być reporterem? Jakie cechy powinien posiadać reporter? Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie.
Warto przeczytać. Instrukcja obsługi tekstów. Metody retoryki
Bartłomiej Dwornik
Chcesz poznać chwyty retoryczne, przydatne w komunikacji? Zestawienie praktycznych porad, wytłumaczonych na obrazowych przykładach przygotowało Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
Zbrodnia naiwności
Radosław Różycki
Wielu dokonujących wyboru zawodu dziennikarza kieruje się zapewne romantyzmem złudzeń odnośnie tej profesji. Romantyzmem, na którym buduje się cały mit tego specyficznego zajęcia, dla jednych będącego misją, sposobem dojścia do prawdy, dla innych zwykłym pasożytnictwem podbudowanym butą i nieuzasadniona pewnością siebie graniczącą z arogancją. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Trochę sztuki w newsie?
Grzegorz Korzeniowski
Jak pisać? Muskając każde słowo, metaforyzując, bawiąc się słowami i z nimi, czy też prosto, odstawiając formę na dalszy plan, dbając jedynie o to, aby przekaz był dla każdego zrozumiały?
Szczegółowa socjologia komunikowania masowego
Paulina Dużyk
W konkretnej wypowiedzi nie tylko komunikujemy określone treści, ale tworzymy nowe fakty i zdarzenia. Nasze wypowiedzi mają wpływ na działanie, myśli i uczucia innych ludzi.
Filozofia. Wykład II
Krzysztof Dowgird
Wykłady Magisterskiego Zaocznego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.