menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

20.12.2006 Rynek medialny

Polsat zazdrości TVN

Magdalena Wierzchowska, Puls Biznesu

Telewizja Zygmunta Solorza pracuje nad kanałem informacyjnym. Specjaliści radzą, by skupiła się raczej na rozrywce, filmach i sporcie.

Polsat od kilku lat przymierza się do otworzenia informacyjnego kanału tematycznego, ale teraz prace są podobno dość zaawansowane.

- Myślimy o utworzeniu nowych kanałów tematycznych. Prawdopodobnie powstanie kanał informacyjny, o którego utworzeniu myślimy od dawna. Na razie trudno mówić o konkretach, bo jeszcze kanału nie ma. Będziemy się zastanawiać, czy utworzyć go na bazie TV4, TV Biznes czy może produkcji własnej - mówi Zygmunt Solorz-Żak, właściciel i szef rady nadzorczej Polsatu.

Śladem konkurencji
Polsat był już wcześniej wymieniany jako firma zainteresowana kupnem TV Biznes, który od kilku miesięcy szuka inwestora. Piotr Barełkowski, prezes tej stacji, mówi, że rozmowy z inwestorem powinny się zakończyć w styczniu.

- Nic nie wiem o tym, bym miał uczestniczyć w tworzeniu kanału informacyjnego - mówi Piotr Fajks, prezes Polskich Mediów, nadawcy TV4.

Szefem programu miał być Tomasz Lis, ale podobno pojawiły się nieporozumienia między nim a Zygmuntem Solorzem-Żakiem.

Polsat wpisuje się w trend wyznaczony przez TVN. Ta stacja ma aż dziewięć kanałów tematycznych. TVP ma dwa, ale w przyszłym roku che uruchomić 4-5 kolejnych. Polsat wyraźnie odstawał od konkurentów.

- Wszyscy nadawcy tworzą kanały tematyczne. To przygotowanie do cyfryzacji telewizji. Dzięki temu wypełnią platformy cyfrowe, wyeliminują konkurencję i będą mogli utrzymać status quo na rynku zdominowanym przez trzech graczy - mówi Jakub Bierzyński, prezes OMD Poland.

Kalejdoskop pomysłów
Specjaliści radzą, by Polsat skoncentrował się na tym, co potrafi najlepiej.

- Stacja powinna iść w to, w czym jest dobra: sitcomy, seriale komediowe. Może powinna pomyśleć o stacji muzycznej. Dobrym pomysłem byłby kanał sportowy czy familijno-religijny. Nie powinna zaczynać na łapu-capu programu informacyjnego. Jeśli chce być konkurencją dla TVN24, musi przygotować program na takim samym poziomie - mówi Wiesław Godzic, medioznawca, profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Z badania na zlecenie UPC wynika, że Polacy najchętniej oglądają wiadomości i aktualności oraz filmy i seriale, ale nie wybierają z wyprzedzeniem, co będą oglądać.

- To zła wiadomość dla emitentów telewizji tematycznej. Wymaga ona świadomego widza, samodzielnie wybierającego program - mówi Wiesław Godzic.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Media "czwartą władzą"?

Paulina Dużyk-Dyna
W dokumentach prawnych demokratycznych państw jest zapisane i funkcjonuje trójpodział władzy. Skąd więc wziął się termin czwartej władzy? I dlaczego to mediom przypisuje się to pojęcie?

Prasa kobieca i krzyżówki. Hity prasowego rynku w wakacje 2017

Dariusz Materek
Czasopisma dla pań i krzyżówki to dwie kategorie wydawnictw prasowych, po które najchętniej sięgaliśmy podczas tegorocznych wakacji – wynika z analiz przeprowadzonych przez Kolportera.

Czytelnictwo pism branżowych w Polsce 2024. Raport PBC

Sylwia Markowska
76% czytelników pism branżowych jest odpowiedzialnych za decyzje zakupowe w swoim miejscu pracy. PBC, aby pogłębić wiedzę o funkcji prasy branżowej i jej sposobie czytania przebadało 2051 respondentów z 5 różnych branż uzyskując najświeższe informacje na temat zwyczajów czytelniczych tego segmentu prasy w Polsce.

"Polska". Sukces czy porażka?

Jarosław Jakimczyk
Nowy dziennik ogólnopolski, wydawany przez Grupę Wydawniczą Polskapresse, powinien wyjaśnić zagadkę dalszych kierunków rozwoju rynku prasowego w naszym kraju.

Prognozy dla rynku mediów i rozrywki. Cyfryzacja i mobile

Roksana Gowin
Globalny rynek mediów i rozrywki w najbliższych 5 latach będzie rósł w tempie 5% rocznie, osiągając w 2018 roku wartość 2,2 bln dolarów - zapowiadali w 2014 roku eksperci PwC. Polski rynek miał rosnąć w tempie 3,7% i w 2018 roku będzie warty 12,6 mld dolarów.

Prasa, telewizja i radio nie wykorzystują możliwości internetu

Money.pl
Wyniki z badań I-Metria SA, przeprowadzonych w 2001 roku. Badania obejmowały witryny największych gazet, stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych.

Kobiety w PR. Raport Związku Firm Public Relations

ZFPR
Zarządy z przewagą kobiet stanowią w Polsce 12%. Jest to wartość dwukrotnie większa w porównaniu do wyników, jakie opublikowano w raporcie „Global Women in PR – Annual Index 2020”. Większość badanych uważa, że udział kobiet w zarządach zwiększa kreatywność firmy oraz pomaga zwiększyć jej produktywność.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla operatora
więcej produktów

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Newsweek Polska
Newsweek Polska
Okładka Plus Minus
Plus Minus
Okładka Press
Press
Okładka Tygodnik Do Rzeczy
Tygodnik Do Rzeczy
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24
stats