menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

25.09.2017 Warsztat reportera

Jak przygotować się do bycia DJ-em?

EdenTrojany.pl

Zawód DJ-a jest dość specyficzny, bowiem w jego przypadku sukces zależy nie tylko od umiejętności. Równie istotny jest sprzęt, dzięki któremu może obsługiwać różnego typu imprezy. Rzecz jasna, w dużej mierze wybór konkretnych akcesoriów zależy od indywidualnych preferencji danego DJ-a, jego potrzeb oraz możliwości finansowych, jednak warto mieć świadomość najbardziej potrzebnym elementów wyposażenia.

Jak przygotować się do bycia DJ-em?fot. StockSnap/cc0/Pixabay.com

Na samym początku przygody z zawodem DJ-a nie trzeba inwestować w sprzęt z najwyższej półki. Przede wszystkim ze względu na fakt, że początkujący DJ dopiero uczy się z niego korzystać i nie jest w stanie wykorzystać wszystkich możliwości oferowanych przez produkty spod szyldów renomowanych producentów. Choć wystarczy tylko kilka podstawowych akcesoriów, nie można zapomnieć o odpowiedniej jakości, bowiem wyrobienie niewłaściwych nawyków to często spore utrudnienie na drodze do poważnej kariery w zawodzie.

Mixer – fundamentalne wyposażenie każdego szanującego się DJ-a


Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w pierwszej kolejności należy zainwestować w mixer. Do czego służy to urządzenie? Pozwala on na mieszanie ze sobą kilku niezależnych źródeł dźwięku, a różne modele wyposażone są w inną liczbę kanałów. To właśnie od kanałów zależy, ile dźwięków można podłączyć jednocześnie. W przypadku początkującego DJ-a optymalnym rozwiązaniem wydaje się mixer, który posiada dwa kanały – idealnie sprawdza się w procesie nauki podstaw poprawnego miksowania utworów muzycznych.

Ponadto, niezbędnym elementem wyposażenia każdego DJ-a jest odtwarzacz CD, choć jeszcze nie tak dawno zawód ten kojarzył się z wykorzystywaniem gramofonów. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim te odtwarzacze, które obsługują pendrive`y, czyli najbardziej powszechne obecnie nośniki danych. Nie dość, że są one w stanie pomieścić znacznie więcej utworów niż dotychczasowe nośniki, to jeszcze USB wyróżnia stosunkowo wysoka odporność na wstrząsy. Warto wybrać odtwarzacz CD nieco lepszej klasy, bowiem jakość muzyki w dużej mierze zależy właśnie od niego.

Trzecim elementem, który można zakwalifikować do zdecydowanie najistotniejszych w pracy DJ-a, są słuchawki. Sprawa ta jest dość prosta – prawdopodobnie żaden DJ nie jest w stanie grać muzyki bez możliwości usłyszenia jej. Poza tym, mają one ogromny wpływ na rozwój początkującego DJ-a, który sporo czasu poświęca na trening w domu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzięki słuchawkom może zaoszczędzić hałasu zarówno rodzicom czy współlokatorom, jak i sąsiadom. Dobre słuchawki powinny być wytrzymałe, trwałe i wyróżniać się odpowiednim tłumieniem dźwięków pochodzących z zewnątrz.

Zaawansowany DJ zna swoje potrzeby wystarczająco dobrze


Po pewnym czasie wspomniane wyżej akcesoria mogą okazać się zaledwie wierzchołkiem góry lodowej, bowiem znajomość realiów panujących w branży szybko generuje nowe potrzeby. Na całe szczęście, zaawansowany DJ jest w stanie samodzielnie skompletować wymarzony sprzęt. Tym bardziej, jeśli zarabia na swojej pasji – wtedy może zainwestować w swój rozwój odpowiednią kwotę. Warto mieć świadomość, że każdy DJ lepiej czuje się na sprzęcie innej firmy i nie ma w tym nic dziwnego. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku rodzajów mixerów, odtwarzaczy CD czy słuchawek, aby starannie wyselekcjonować optymalny ekwipunek.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji EdenTrojany.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Metodyka nauczania edukacji medialnej

dr Lidia Pokrzycka
Wprowadzenie w programach szkół średnich ścieżki międzyprzedmiotowej "Edukacja medialna" stawia duże wyzwania. Potrzebni są - jak najszybciej - kompetentnie wyszkoleni nauczyciele

Jak zaplanować temat i mierzyć skuteczność publikacji

Bartłomiej Dwornik
Jak mierzyć efektywność działań marketingowych i public relations? W jaki sposób osiągnąć planowane zasięgi i jakich narzędzi używać do optymalizacji pracy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania przynosi raport "Narzędzia niezbędne w marketingu i PR", opublikowany przez portal Interaktywnie.com. Porady i narzędzia przydadzą się również dziennikarzom.

Misja reporter, czyli o zawodzie z pasją

Robert Monik
Kim jest reporter? Dlaczego warto być reporterem? Jakie cechy powinien posiadać reporter? Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie.

Afganistan. Konflikty wojenne w mediach - dobór informacji a etyka

Agnieszka Osińska
Dziennikarz nieustannie staje przez koniecznością rozważania znaczenia wydarzenia, przypuszczalnego zainteresowania, a także możliwych konsekwencji upowszechniania wiadomości. Kryteria doboru informacji a etyka Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i Trybuny po 11. września.

Język inkluzywny, czyli jaki? Jakie korzyści daje unikanie stereotypów

Sandra Frydrysiak
Współczesne badania dowodzą, że język kształtuje naszą rzeczywistość i ma istotny wpływ na sposób postrzegania osób, organizacji i marek. Oto jakie korzyści płyną z języka inkluzywnego i dlaczego powinien być standardem w organizacjach.

Oblicze rodziny w mediach

Justyna Sobecka
Telewizja, prasa, radio - ze względu na swą funkcję edukacyjną - mogą stać się naturalnymi sojusznikami rodziców w procesie wychowania.

Rynek mediów w Polsce

Agnieszka Osińska
Pojęciem pierwotnym dla rynku mediów jest rynek prasowy. Prasa - w tym znaczeniu - ma charakter dwoisty: jest środkiem komunikowania i towarem.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23