25.09.2017 Warsztat reportera
Jak przygotować się do bycia DJ-em?
EdenTrojany.pl
Zawód DJ-a jest dość specyficzny, bowiem w jego przypadku sukces zależy nie tylko od umiejętności. Równie istotny jest sprzęt, dzięki któremu może obsługiwać różnego typu imprezy. Rzecz jasna, w dużej mierze wybór konkretnych akcesoriów zależy od indywidualnych preferencji danego DJ-a, jego potrzeb oraz możliwości finansowych, jednak warto mieć świadomość najbardziej potrzebnym elementów wyposażenia.

Na samym początku przygody z zawodem DJ-a nie trzeba inwestować w sprzęt z najwyższej półki. Przede wszystkim ze względu na fakt, że początkujący DJ dopiero uczy się z niego korzystać i nie jest w stanie wykorzystać wszystkich możliwości oferowanych przez produkty spod szyldów renomowanych producentów. Choć wystarczy tylko kilka podstawowych akcesoriów, nie można zapomnieć o odpowiedniej jakości, bowiem wyrobienie niewłaściwych nawyków to często spore utrudnienie na drodze do poważnej kariery w zawodzie.
Mixer – fundamentalne wyposażenie każdego szanującego się DJ-a
Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w pierwszej kolejności należy zainwestować w mixer. Do czego służy to urządzenie? Pozwala on na mieszanie ze sobą kilku niezależnych źródeł dźwięku, a różne modele wyposażone są w inną liczbę kanałów. To właśnie od kanałów zależy, ile dźwięków można podłączyć jednocześnie. W przypadku początkującego DJ-a optymalnym rozwiązaniem wydaje się mixer, który posiada dwa kanały – idealnie sprawdza się w procesie nauki podstaw poprawnego miksowania utworów muzycznych.
Ponadto, niezbędnym elementem wyposażenia każdego DJ-a jest odtwarzacz CD, choć jeszcze nie tak dawno zawód ten kojarzył się z wykorzystywaniem gramofonów. Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim te odtwarzacze, które obsługują pendrive`y, czyli najbardziej powszechne obecnie nośniki danych. Nie dość, że są one w stanie pomieścić znacznie więcej utworów niż dotychczasowe nośniki, to jeszcze USB wyróżnia stosunkowo wysoka odporność na wstrząsy. Warto wybrać odtwarzacz CD nieco lepszej klasy, bowiem jakość muzyki w dużej mierze zależy właśnie od niego.
Trzecim elementem, który można zakwalifikować do zdecydowanie najistotniejszych w pracy DJ-a, są słuchawki. Sprawa ta jest dość prosta – prawdopodobnie żaden DJ nie jest w stanie grać muzyki bez możliwości usłyszenia jej. Poza tym, mają one ogromny wpływ na rozwój początkującego DJ-a, który sporo czasu poświęca na trening w domu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dzięki słuchawkom może zaoszczędzić hałasu zarówno rodzicom czy współlokatorom, jak i sąsiadom. Dobre słuchawki powinny być wytrzymałe, trwałe i wyróżniać się odpowiednim tłumieniem dźwięków pochodzących z zewnątrz.
Zaawansowany DJ zna swoje potrzeby wystarczająco dobrze
Po pewnym czasie wspomniane wyżej akcesoria mogą okazać się zaledwie wierzchołkiem góry lodowej, bowiem znajomość realiów panujących w branży szybko generuje nowe potrzeby. Na całe szczęście, zaawansowany DJ jest w stanie samodzielnie skompletować wymarzony sprzęt. Tym bardziej, jeśli zarabia na swojej pasji – wtedy może zainwestować w swój rozwój odpowiednią kwotę. Warto mieć świadomość, że każdy DJ lepiej czuje się na sprzęcie innej firmy i nie ma w tym nic dziwnego. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie kilku rodzajów mixerów, odtwarzaczy CD czy słuchawek, aby starannie wyselekcjonować optymalny ekwipunek.
Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji EdenTrojany.pl.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Media relations. 10 przykazań w kontaktach z mediami
Patrycja Wilczyńska
Relacje z mediami wydają się skutecznym i prostym sposobem na zwrócenie uwagi otoczenia oraz budowanie wizerunku firmy. To prawda, ale tylko wtedy, gdy znamy i stosujemy zasady, na których możemy oprzeć relacje z dziennikarzami.
Maxa Webera teoria socjologii stosunków politycznych
Krzysztof Dowgird
Max Weber wywarł ogromny wpływ na socjologię stosunków politycznych. Wykłady Magisterskiego Zaocznego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Cyberdziennikarstwo
Katarzyna Bocheńska
Wywiad z Leszkiem Olszańskim, dziennikarzem, redaktorem, badaczem i praktykiem internetu, autorem książki Dziennikarstwo internetowe.
Przemoc na ekranie
Agnieszka Gościniak
Przesycenie współczesnego świata brutalizacją od kilku lat uwidacznia się w polskich mediach. A może przemoc jest jedynie instrumentem, atrakcyjnym wabikiem wykorzystywanym przez te media? Co gorsza, przemoc i agresja przestały już być piętnowane. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Hieny czy czwarta władza? [LINK]
Krzysztof Piekarski
Dziennikarzy kilku pokoleń dzieli twarda walka o byt. Artykuł pochodzi z serwisu www.dziennikarz.prv.pl.
Informować, informować, informować
Wojciech Warecki, Marek Warecki
"Informować , informować, informować" to motto p. Andrzeja Morozowskiego, jakie nam był zaprezentował w trakcie wywiadu do książki. Niestety, wywiadu nie mogliśmy umieścić...
Rola mediów
Anna Draszek
Mówi się, że media są tak zwaną "czwarta władzą". Środki masowego przekazu tworzą podstawę systemu komunikowania się w kulturze masowej i w wysokim stopniu określają jej charakter.