menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

13.11.2017 Warsztat reportera

Copywriter freelancer. Szansa czy przekleństwo?

Blogująca mama

Praca w zaciszu własnego domu, w dowolnie wybranych przez siebie godzinach to kusząca alternatywa dla osób, które pracują na etacie. Przykładem takiej pracy jest copywriting, czyli pisanie tekstów na zlecenie. Ten sposób zarabiania przyciąga ostatnio coraz więcej chętnych. Jedni z nich w copywritingu upatrują szansy na dorobienie do pensji, inni pragną etat całkowicie zastąpić pracą freelancera. Czy copywriter freelancer to rzeczywiście szczęśliwy człowiek? Jak naprawdę wygląda jego praca?

Copywriter freelancer. Szansa czy przekleństwo?fot. Cscapoeira.pl

Wraz z rozwojem content marketingu i coraz większą ilością firm trudniących się pozycjonowaniem stron internetowych pojawiło się też większe zapotrzebowanie na copywriterów. Wiele osób zazdrości im możliwości pracy w trybie home office i samodzielnego wyznaczania czasu pracy. Jednak praca copywritera feelancera nie zawsze wygląda kolorowo. Na czym polegają jej plusy i minusy? O tym poniżej.

Praca w domu? Dlaczego nie


Jedną z głównych zalet copywritingu jest możliwość wykonywania pracy w domu i nie tylko. Copywriter może pracować z dowolnego zakątka na świecie, pod warunkiem, że będzie mieć dostęp do Internetu.

Wykonując pracę zdalną w zaciszu własnego domu, oszczędza czas i pieniądze, jakie musiałby wydać na dojazdy do pracy. Jednak home office to nie tylko zalety.

Odpowiedzialność


Będąc copywriterem freelancerem, zyskujemy niezależność i dużą swobodę. Fakt, że można samemu sobie być szefem, z pewnością wpływa motywująco. Warto jednak pamiętać, że nie każdy ma w sobie na tyle samodyscypliny, by samodzielnie wyznaczać sobie cele i motywować się do pracy. Freelancer musi cechować się odpowiedzialnością, terminowością i dobrą organizacją pracy.

Liczba zleceń


Copywriter jako freelancer nie ma z góry określonej ilości zadań. Zlecenia raz są, raz ich nie ma. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką pozycję zajmuje w branży i czy wytwory jego pracy cieszą się zainteresowaniem klientów. Nie mniej jednak warto pamiętać, że nawet najlepsi nie mają gwarancji, że otrzymają taką liczbę zleceń, jakiej by sobie życzyli.

Samotność


Praca w trybie home office zdecydowanie nie jest dla każdego. Wiele osób odczuwa zbyt silną potrzebę, by wyjść z domu i spotkać się z ludźmi, nawet jeśli chodzi tylko o to, by wspólnie z nimi przystąpić do wykonywania służbowych obowiązków. Jeśli takie osoby pojawią się wśród copywriterów, mogą cierpieć na samotność, nad którą trudno będzie zapanować.

Elastyczne godziny pracy


Możliwość pracy o dowolnej porze dnia i nocy przez wiele osób postrzegana jest jako zaleta. Brak sztywnych ram czasowych wykonywanych zadań to możliwość dostosowania obowiązków służbowych do własnych potrzeb oraz życia swojego i rodziny. Z drugiej jednak strony taki nienormowany czas pracy sprawia, że praca copywritera często rozciąga się na cały dzień, na czym traci życie rodzinne. Wielu copywriterów zdaje się też zapominać o konieczności wypoczynku i wystarczającej ilości snu.

Terminowość


Elastyczne godziny pracy nie mogą być przyczyną nieterminowości wykonywanych zadań, o czym zdaje się zapominać wiele osób, mających problemy z dobrą organizacją pracy. Niedotrzymane terminy mogą bowiem stać się przyczyną utraty zaufania klientów.Czy zatem zamiana etatu na pracę copywritera freelancera to gra warta świeczki? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie indywidualnie. Wszystko zależy bowiem od tego, czy jej zalety są dla nas wystarczające, a wady na tyle mało istotne, by zaryzykować.

Więcej na temat copywritingu przeczytasz na stronie http://www.cscapoeira.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

O lustracji, radiu Ojca Rydzyka i chorobie Papieża...

Marta Ciosmak
Z ojcem Wacławem Oszajcą, poetą i eseistą, redaktorem naczelnym wydawanego w Warszawie przez ojców jezuitów "Przeglądu Powszechnego", wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym i Uniwersytecie Warszawskim rozmawia Marta Ciosmak. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].

Jak wykorzystać Instagram w promocji marki?

brandbay.pl
W dobie XXI wieku, kiedy tak popularny jest internet, na wartości zyskują internetowe formy marketingu, a wśród nich te związane bezpośrednio z portalami społecznościowymi. Poza popularnym Facebookiem do promocji marki skutecznie posłużyć może Instagram Stories. Jak wykorzystać to narzędzie w biznesie? [artykuł sponsorowany]

TV-Powielacze

Łukasz Przybysz
Dla odbiorcy ważny jest przekaz, a nie technologia. Dobrze, gdy ta pomaga w prezentowaniu informacji. Co jednak, jeśli treść jest tylko pretekstem do popisu technicznego? [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].

Wizualne tricki. Jak wpływać na ludzi kolorem, kształtem i kompozycją

Bartłomiej Dwornik
Ludzki mózg podobno przetwarza obraz nawet 60 tysięcy razy szybciej od słów. Jaskrawe kolory rzucają się w oczy bardziej tylko pod pewnym warunkiem. Niewiele osób oprze się metodzie "na Apacza", a facet z brodą sprzedaje lepiej. Przedstawiamy kilka tricków na graficzno-optyczne hackowanie umysłów.

Warto przeczytać. Instrukcja obsługi tekstów. Metody retoryki

Bartłomiej Dwornik
Chcesz poznać chwyty retoryczne, przydatne w komunikacji? Zestawienie praktycznych porad, wytłumaczonych na obrazowych przykładach przygotowało Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Antonio Salas. Czy dziennikarz-zagadka w ogóle istnieje?

Piotr Kaszuwara, MenStream.pl
Hiszpański dziennikarz w swojej najnowszej książce pod polskim tytułem "Ja, terrorysta" opisuje, jak krok po kroku stawał się zaufanym człowiekiem palestyńskiego Hamasu i Hezbollahu, a także wenezuelskich "tupamaros".

Pisać "Internet" czy "internet"? Rzecz o gloryfikowaniu plątaniny kabli

Bartłomiej Dwornik
Wielką czy małą literą? Wciąż jeszcze nie brakuje zwolenników tej pierwszej formy, która - moim zdaniem - już dawno powinna znaleźć się w najodpowiedniejszym dla siebie miejscu. W lamusie.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24