1.06.2018 Marketing i PR
Jak zyskać dzięki technikom e-marketingowym?
adwordsgroup.pl

Pozyskiwanie nowych klientów
Linki sponsorowane Google mają to do siebie, że pojawiają się tylko tym osobom, które mogą być zainteresowane danym produktem bądź usługą. Z tego właśnie powodu nie trafiają do tej grupy odbiorców, która z pewnością nie skorzysta z danych dóbr. Pozwala to na całkiem proste pozyskiwanie nowych klientów, ponieważ istnieje w nich już dana potrzeba, a to jedno z zadań, które należą do marketingowców, czyli wzbudzenie potrzeby. Jako że takowa już istnieje, za pomocą linków sponsorowanych w Google, można ich w odpowiedni sposób pokierować.
Promowanie produktów
Nie ma lepszych narzędzi do promowania oferowanych dóbr, niż właśnie linki sponsorowane Google Adwords, ponieważ przy ich pomocy trafia się do potencjalnych odbiorców. Nie wszyscy jednak wiedzą na temat konkretnych pozycji, dlatego takowa kampania pozwala im poznać nowe produkty, a przy okazji przekonać ich do zakupu. Nie zawsze jest to krótkotrwały proces, ponieważ forsowanie odbiorców nie jest wskazane. Zbyt nachalne reklamy są niestety przez większość społeczeństwa zauważane.
Linki sponsorowane
Wspominaliśmy o nich wcześniej, jako jedna z metod. Lecz jaki jest ich mechanizm? Posiadając produkt zgłaszamy się do programu linków sponsorowanych Google AdWords z konkretnym produktem bądź całą ich gamą. I praca po naszej stronie tak naprawdę się kończy, ponieważ Google przejmuje całą resztę na siebie.
To według autorskich algorytmów dobierani są klienci, którzy na przykład wchodzili na strony sklepów, które oferują podobne produkty bądź czytali artykuły na dany temat. Linki sponsorowane Google nie trafiają więc do przypadkowych ludzi, tylko do tych, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą być zainteresowani naszymi dobrami.
Facebook Ads
Jednym z miejsc, w którym nie działają linki sponsorowane Google AdWords, jest Facebook. Ma on swój autorski program, który wyświetla reklamy wewnątrz serwisu. Jak można zyskać na tej platformie? Już dawno minął czas forów, na których ludzie dzielili się pasjami, teraz to wszystko odbywa się na facebookowych grupach.
Dlatego właśnie umieszczanie reklam specjalnie dla członków danych społeczności, może sprawić że wypromujemy dany produkt lub znajdziemy nowych klientów, którzy danym zagadnieniem się po prostu interesują. Facebook Ads, jak i linki sponsorowane w Google, mogą być wykorzystywane równocześnie, co daje zadowalające rezultaty.
Kreowanie wizerunku
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords równie dobrze sprawdzą się do promowania marki, a nie tylko jej produktów. To bardzo ważne, aby dany producent był znany i lubiany, a nie tylko jego pojedyncze twory. Niezależenie od wielkości, promowanie się w ten sposób, sprawi że zostaniemy uznawani przez społeczeństwo jako zaufana marka. A to klucz do sukcesu! Ilekroć słyszy się, że ktoś kupuje sprzęt tylko w jednej firmie, bo przecież ona jest znana/lubiana/zaufana. Nad wizerunkiem, więc też trzeba pracować – na przykład przy pomocy linków sponsorowanych w Google.
Wywoływanie pożądanych działań
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords nadają się też do wywoływania pożądania oraz określonych działań. Punkt ten może dotyczyć nie tylko producentów, ale także fundacje oraz organizacje non-profit. Bo to właśnie one na tym mogą skorzystać najwięcej. Często słyszy się o akcjach dotyczących ratowania zwierząt czy oceanów, ale nie zawsze są one skuteczne.
Powód tego jest prozaiczny, nie trafiły one po prostu na odpowiedni grunt. Dzięki linkom sponsorowanym w Google, można trafić do tych wszystkich, którzy w różnym stopniu interesują się ekologią i zaciekawić ich danym problem – a już samo zwrócenie uwagi jest sukcesem.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
GEO, SOV i nowy świat wyszukiwania. Raport Altavia Kamikaze + K2
Paweł Usakowski
AI Search i Share of Voice to metryki marketingowe, których nie da się już pomijać i ignorować. Tymczasem tylko 7% polskich firm korzysta z AI. W nowym świecie wyszukiwania to za mało. Kto nie nadąży, może po prostu... zniknąć z internetu.
Liczba botów AI w obsłudze klienta rośnie. Jednak Polacy chcą ludzi
Andrzej Sowula
Ponad 3/4 Polaków (75,9%) miało już kontakt z botem w dziale obsługi klienta i niemal co czwarty jest z tej obsługi zadowolony, co oznacza wzrost o 7,7% w ciągu dwóch ostatnich lat. Jednocześnie jednak tylko 8,1% Polaków w pełni ufa obsługującym ich botom.
Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate
Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.
Podobne artykuły:
Komunikacja, marketing, reklama i nowe trendy w agencjach
Newseria
Wzrost liczby osób pracujących w informacji i komunikacji na przestrzeni lat 2020–2021 wyniósł blisko 8%. Przetasowania pandemiczne z pewnością odcisnęły na tym swoje piętno. Zmienia się rynek pracy, branża, ale też oczekiwania klientów. Jak odpowiadają na to agencje?
Marketing międzynarodowy. 5 kroków, które warto znać
Pamela Tomicka
Co najczęściej powstrzymuje polskie firmy przed ekspansją zagraniczną? Przeważnie to niewystarczająca wiedza na temat prowadzenia działań na skalę międzynarodową, nieznajomość rynku oraz narzędzi cyfrowych, które taki krok mogą wspomóc – stają się główną barierą. Od czego warto zacząć?
Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing
Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.
Firmy nie potrzebują influencerów. Badanie Akademii Koźmińskiego
Paweł Korzyński, Grzegorz Mazurek
Opinie pracowników w mediach społecznościowych o swojej firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy. Posty pracowników dotyczące organizacji to także magnes dla partnerów biznesowych i kandydatów do pracy – szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy.