1.06.2018 Marketing i PR
Jak zyskać dzięki technikom e-marketingowym?
adwordsgroup.pl
Kampania linków sponsorowanych w Google Adwords to tylko jeden ze sposobów, które oferowane są e-marketingowców. I tutaj od razu pojawia się problem, jak nie zgubić się w gąszczu tych wszystkich technik. Przecież nie wszystkie będą odpowiednie dla naszego biznesu. Najprostszym sposobem, ale i odrobinę czasochłonnym jest po prostu poznanie ich. Z tego właśnie powodu omówimy dzisiaj, jak zyskać dzięki tym technikom.
rys. adwordsgroup.pl
Pozyskiwanie nowych klientów
Linki sponsorowane Google mają to do siebie, że pojawiają się tylko tym osobom, które mogą być zainteresowane danym produktem bądź usługą. Z tego właśnie powodu nie trafiają do tej grupy odbiorców, która z pewnością nie skorzysta z danych dóbr. Pozwala to na całkiem proste pozyskiwanie nowych klientów, ponieważ istnieje w nich już dana potrzeba, a to jedno z zadań, które należą do marketingowców, czyli wzbudzenie potrzeby. Jako że takowa już istnieje, za pomocą linków sponsorowanych w Google, można ich w odpowiedni sposób pokierować.
Promowanie produktów
Nie ma lepszych narzędzi do promowania oferowanych dóbr, niż właśnie linki sponsorowane Google Adwords, ponieważ przy ich pomocy trafia się do potencjalnych odbiorców. Nie wszyscy jednak wiedzą na temat konkretnych pozycji, dlatego takowa kampania pozwala im poznać nowe produkty, a przy okazji przekonać ich do zakupu. Nie zawsze jest to krótkotrwały proces, ponieważ forsowanie odbiorców nie jest wskazane. Zbyt nachalne reklamy są niestety przez większość społeczeństwa zauważane.
Linki sponsorowane
Wspominaliśmy o nich wcześniej, jako jedna z metod. Lecz jaki jest ich mechanizm? Posiadając produkt zgłaszamy się do programu linków sponsorowanych Google AdWords z konkretnym produktem bądź całą ich gamą. I praca po naszej stronie tak naprawdę się kończy, ponieważ Google przejmuje całą resztę na siebie.
To według autorskich algorytmów dobierani są klienci, którzy na przykład wchodzili na strony sklepów, które oferują podobne produkty bądź czytali artykuły na dany temat. Linki sponsorowane Google nie trafiają więc do przypadkowych ludzi, tylko do tych, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą być zainteresowani naszymi dobrami.
Facebook Ads
Jednym z miejsc, w którym nie działają linki sponsorowane Google AdWords, jest Facebook. Ma on swój autorski program, który wyświetla reklamy wewnątrz serwisu. Jak można zyskać na tej platformie? Już dawno minął czas forów, na których ludzie dzielili się pasjami, teraz to wszystko odbywa się na facebookowych grupach.
Dlatego właśnie umieszczanie reklam specjalnie dla członków danych społeczności, może sprawić że wypromujemy dany produkt lub znajdziemy nowych klientów, którzy danym zagadnieniem się po prostu interesują. Facebook Ads, jak i linki sponsorowane w Google, mogą być wykorzystywane równocześnie, co daje zadowalające rezultaty.
Kreowanie wizerunku
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords równie dobrze sprawdzą się do promowania marki, a nie tylko jej produktów. To bardzo ważne, aby dany producent był znany i lubiany, a nie tylko jego pojedyncze twory. Niezależenie od wielkości, promowanie się w ten sposób, sprawi że zostaniemy uznawani przez społeczeństwo jako zaufana marka. A to klucz do sukcesu! Ilekroć słyszy się, że ktoś kupuje sprzęt tylko w jednej firmie, bo przecież ona jest znana/lubiana/zaufana. Nad wizerunkiem, więc też trzeba pracować – na przykład przy pomocy linków sponsorowanych w Google.
Wywoływanie pożądanych działań
Kampanie linków sponsorowanych Google Adwords nadają się też do wywoływania pożądania oraz określonych działań. Punkt ten może dotyczyć nie tylko producentów, ale także fundacje oraz organizacje non-profit. Bo to właśnie one na tym mogą skorzystać najwięcej. Często słyszy się o akcjach dotyczących ratowania zwierząt czy oceanów, ale nie zawsze są one skuteczne.
Powód tego jest prozaiczny, nie trafiły one po prostu na odpowiedni grunt. Dzięki linkom sponsorowanym w Google, można trafić do tych wszystkich, którzy w różnym stopniu interesują się ekologią i zaciekawić ich danym problem – a już samo zwrócenie uwagi jest sukcesem.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Komunikacja, marketing, reklama i nowe trendy w agencjach
Newseria
Wzrost liczby osób pracujących w informacji i komunikacji na przestrzeni lat 2020–2021 wyniósł blisko 8%. Przetasowania pandemiczne z pewnością odcisnęły na tym swoje piętno. Zmienia się rynek pracy, branża, ale też oczekiwania klientów. Jak odpowiadają na to agencje?
Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy
Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.
Outreach Marketing. Tajna broń marketera i SEO-wca
Pamela Tomicka
Budowanie widoczności w sieci to wyzwanie, nawet przy szerokim wachlarzu możliwości, jakie daje współczesny marketing. Co zrobić, gdy dotychczas stosowane praktyki nie przynoszą zadowalających efektów? Rozwiązaniem może okazać się outreach, czyli metoda aktywnego pozyskiwania linków.
Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mobilną
Aneta Świderska
Według raportu Digital in 2017: Global Overview, 46% populacji na świecie łączy się z internetem za pomocą smartfonów. W Polsce aż 74% mieszkańców korzysta z Internetu mobilnego. Takie statystyki są dowodem na to, że mobile ma ogromny potencjał marketingowy.
Ankiety rNPS w marketingu. Czym są i czy są potrzebne
Symetria
Ankieta umieszczona na stronie często wywołuje niechęć odwiedzających witrynę. Co można zrobić, aby klienci chętniej dzielili się swoją opinią o produkcie? Jednym z rozwiązań jest rNPS, czyli krótka ankieta online pozwalająca ocenić poziom zadowolenia ze współpracy z firmą. Co ważne – taki sposób oceny nie zajmuje wiele czasu.
Browser fingerprinting. Marketing wykorzystuje ślady internautów
BARD
Odcisk palca tworzony dla każdej przeglądarki może zidentyfikować nie tylko urządzenie, lecz także konkretnego użytkownika. Pozyskane w ten sposób dane wykorzystywane są głównie w celach marketingowych, co może skutkować tym, że np. użytkownik komputera Mac za ten sam produkt zapłaci nawet 30 proc. więcej od użytkownika PC.
Czym jest social commerce i social selling?
Bartosz Tomczyk
Oba hasła są na tyle zbliżone, że często traktuje się je synonimicznie, jednak social commerce jest niezaprzeczalnie pojęciem szerszym. Esencją takiego podejścia jest wykorzystanie kanałów społecznościowych do transakcji internetowych.