menu
tygodnik internetowy
ISSN 2544-5839
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

30.07.2018 Marketing i PR

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP

Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.
Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczyfot. konferencjenimbus.pl

Czas trwania wystąpienia


Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zbyt długie prezentacje są w stanie zanudzić odbiorców. Po jakimś czasie mówienia tego samego wszyscy po prostu przestają słuchać i nawet nie zauważą, kiedy temat się zmieni. Dlatego też, jeżeli prezentacja ma być długa, to powinno się w niej przedstawiać różne rzeczy, a nie w kółko mówić o tym samym.

Ton głosu


Ponadto, aby wystąpienie było udane, to niezwykle ważne jest odpowiednie manipulowanie tonem głosu. Głośniej powinno się mówić o rzeczach ważnych, albo podwyższać ton w momencie zmiany tematu. Jest to również dobry sposób na zwrócenie uwagi, w momencie, kiedy widzimy że odbiorcy przestają słuchać. Konferencja zazwyczaj obejmuje kilka wystąpień publicznych i skupianie się na wszystkich jest niezwykle trudne, szczególnie jeżeli osoby występujące mówią cały czas jednym tonem głosu.


Gestykulacja


W trakcie wystąpienia na konferencji bardzo ważne jest również odpowiednie gestykulowanie. Nasza postawa ciała może zachęcać, albo zniechęcać do słuchania. Jeżeli ktoś stoi jak na baczność, to po pewnym czasie przestaje się zwracać na niego uwagę. Dobrze jest chodzić po scenie, pokazywać gestami co chce się powiedzieć i jakiej reakcji się oczekuje. Ważne jest jednak to, aby gestykulacja i to co ma się do powiedzenia były spójne.

Prezentacja


Kluczem do zaciekawienia odbiorców jest odpowiednio przygotowana prezentacja multimedialna. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie zawierała ona zbyt dużej ilości tekstu. Nikt tak naprawdę nie czyta tego, co jest zawarte na prezentacji. Dlatego też jedynym tekstem dopuszczalnym mogą być hasła oddające istotę przedstawianego problemu. Ponadto dobrze jest, kiedy prezentacja jest stworzona z humorem. Śmieszne obrazki bardziej przyciągają uwagę, niż poważne rzeczy napisane językiem specjalistycznym. Oprócz tego ważne jest, aby prezentacja była spójna z tym co się mówi.

Zadawanie pytań


Ponadto bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest zadawanie pytań publiczności. Wtedy osoby takie są zmobilizowane do słuchania, aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie. Znacznie uważniej słucha się kogoś, z kim prowadzi się chociaż namiastkę rozmowy. Aktywne uczestnictwo publiczności sprawi, że prezentacja będzie również znacznie ciekawsza. Zadawane pytania mogą być również sprawdzeniem, czy aby na pewno wszyscy zrozumieli to co ma się do przekazania. Jest to taki ostatni moment, kiedy można wytłumaczyć problematyczne kwestie.

Rekwizyty


Jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto do prezentacji włączyć rekwizyty. Mogą wspierać prezentację, albo być nagrodą za poprawne odpowiedzenie na pytanie. Z pewnością więcej osób włączy się w odpowiadanie, jeżeli będzie miało świadomość, że można coś za to otrzymać. Nagrody nie muszą być drogie. Mogą to być długopisy, kalendarze, czy bilet do kina.

Artykuł powstał przy współpracy z konferencjenimbus.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale Marketing i PR:

Liczba botów AI w obsłudze klienta rośnie. Jednak Polacy chcą ludzi

Andrzej Sowula
Ponad 3/4 Polaków (75,9%) miało już kontakt z botem w dziale obsługi klienta i niemal co czwarty jest z tej obsługi zadowolony, co oznacza wzrost o 7,7% w ciągu dwóch ostatnich lat. Jednocześnie jednak tylko 8,1% Polaków w pełni ufa obsługującym ich botom.

Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate

Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska

KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.

Podobne artykuły:

Firma odpowiedzialna społecznie. Ten wizerunek się opłaca

RINF
Polacy i Hiszpanie najchętniej w Europie kupują od firm odpowiedzialnych społecznie - wynika z raportu Global State of the Consumer Tracker, opracowanego pod koniec czerwca przez ekspertów firmy doradczej Deloitte.

Czy treści nadal są ważne w erze video?

Carted.pl
Drugą po Google najpopularniejszą wyszukiwarką jest Youtube, który ma prawie tyle samo udziałów. Rynek video rośnie z roku na rok. Ile razy słyszeliśmy czy czytaliśmy o youtuberach robiących karierę. Czy zatem w erze video treści mają sens? [artykuł sponsorowany]

Ceny link buildingu są MOCNO przeszacowane. Wielka analiza Adsy

Krzysztof Fiedorek
Wpis gościnny za 45 dolarów? A może za 4595? Różnice w cenach sięgają 100-krotności, a rynek pełen jest absurdów: sprzedający żądają fortuny, kupujący płacą ułamek. Branża beauty kosztuje mniej niż literatura, a Irlandia bije USA na głowę. Analitycy platformy Adsy zajrzeli za kulisy SEO-handlu.

Świąteczny Stream Charytatywny. Maraton dobrych uczynków i grania w gry

nasz patronat
Tuż przed świętami, w weekend 14 i 15 grudnia 2024 roku youtuber Kronos i fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zapraszają na kolejną edycję gamingowego święta rozrywki i dzielenia się dobrem. Cel – jak zawsze charytatywny. Wsparcie dla psychologów dziecięcych ze szkół i przedszkoli. Reporterzy.info są partnerem wydarzenia.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Flying Tiger



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Gazeta Bankowa
Gazeta Bankowa
Okładka Glamour
Glamour
Okładka Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Okładka Sport
Sport
Okładka Tygodnik Powszechny
Tygodnik Powszechny
Okładka Wysokie Obcasy Extra
Wysokie Obcasy Extra
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25