menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

30.07.2018 Marketing i PR

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP

Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczyfot. konferencjenimbus.pl

Czas trwania wystąpienia


Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że zbyt długie prezentacje są w stanie zanudzić odbiorców. Po jakimś czasie mówienia tego samego wszyscy po prostu przestają słuchać i nawet nie zauważą, kiedy temat się zmieni. Dlatego też, jeżeli prezentacja ma być długa, to powinno się w niej przedstawiać różne rzeczy, a nie w kółko mówić o tym samym.

Ton głosu


Ponadto, aby wystąpienie było udane, to niezwykle ważne jest odpowiednie manipulowanie tonem głosu. Głośniej powinno się mówić o rzeczach ważnych, albo podwyższać ton w momencie zmiany tematu. Jest to również dobry sposób na zwrócenie uwagi, w momencie, kiedy widzimy że odbiorcy przestają słuchać. Konferencja zazwyczaj obejmuje kilka wystąpień publicznych i skupianie się na wszystkich jest niezwykle trudne, szczególnie jeżeli osoby występujące mówią cały czas jednym tonem głosu.

REKLAMA

Gestykulacja


W trakcie wystąpienia na konferencji bardzo ważne jest również odpowiednie gestykulowanie. Nasza postawa ciała może zachęcać, albo zniechęcać do słuchania. Jeżeli ktoś stoi jak na baczność, to po pewnym czasie przestaje się zwracać na niego uwagę. Dobrze jest chodzić po scenie, pokazywać gestami co chce się powiedzieć i jakiej reakcji się oczekuje. Ważne jest jednak to, aby gestykulacja i to co ma się do powiedzenia były spójne.

Prezentacja


Kluczem do zaciekawienia odbiorców jest odpowiednio przygotowana prezentacja multimedialna. Najważniejszą zasadą jest jednak to, aby nie zawierała ona zbyt dużej ilości tekstu. Nikt tak naprawdę nie czyta tego, co jest zawarte na prezentacji. Dlatego też jedynym tekstem dopuszczalnym mogą być hasła oddające istotę przedstawianego problemu. Ponadto dobrze jest, kiedy prezentacja jest stworzona z humorem. Śmieszne obrazki bardziej przyciągają uwagę, niż poważne rzeczy napisane językiem specjalistycznym. Oprócz tego ważne jest, aby prezentacja była spójna z tym co się mówi.

Zadawanie pytań


Ponadto bardzo dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest zadawanie pytań publiczności. Wtedy osoby takie są zmobilizowane do słuchania, aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie. Znacznie uważniej słucha się kogoś, z kim prowadzi się chociaż namiastkę rozmowy. Aktywne uczestnictwo publiczności sprawi, że prezentacja będzie również znacznie ciekawsza. Zadawane pytania mogą być również sprawdzeniem, czy aby na pewno wszyscy zrozumieli to co ma się do przekazania. Jest to taki ostatni moment, kiedy można wytłumaczyć problematyczne kwestie.

Rekwizyty


Jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto do prezentacji włączyć rekwizyty. Mogą wspierać prezentację, albo być nagrodą za poprawne odpowiedzenie na pytanie. Z pewnością więcej osób włączy się w odpowiadanie, jeżeli będzie miało świadomość, że można coś za to otrzymać. Nagrody nie muszą być drogie. Mogą to być długopisy, kalendarze, czy bilet do kina.

Artykuł powstał przy współpracy z konferencjenimbus.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polega i jakie korzyści daje oklejanie samochodów?

Błażej Cieślar
Popularność, jaką zyskało oklejanie samochodów, można tłumaczyć kilkoma zaletami takiego zabiegu. Najczęściej jednak decydujemy się na taki krok przy zarysowaniu karoserii lub przy chęci zmiany koloru naszego pojazdu. Sprawdźmy, co zyskamy na oklejeniu pojazdu i czy warto to w ogóle robić. [artykuł sponsorowany]

Trendy w reklamie wideo. Polski rynek na tle regionu

Andrzej Goleta
Najwyższy wskaźnik VTR osiągają reklamy trwające maksymalnie 7 sekund. Mimo to, reklamodawcy wciąż wybierają nieco dłuższe formaty. Największy budżet na ten typ marketingu przeznacza branża motoryzacyjna. W rejonach Europy Wschodniej urządzeniami, na które reklamodawcy najchętniej kierują content wideo są deskopy, ekrany wielkoformatowe.

Kosmiczny rap promuje projekt terapeutyczny kliniki onkologii dziecięcej

Klaudia Smolarska-Kulej
Poznajcie kosmicznego rapera z kliniki Przylądek Nadziei we Wrocławiu! Michał razem z mamą napisał tekst piosenki i nagrał profesjonalny teledysk o swojej chorobie. Wszystko w ramach nowatorskiego, muzycznego projektu terapeutycznego.

Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund

Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.

Jak wyróżnić się na targach branżowych?

inventini.com
Targi branżowe to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności marki. W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Blog firmowy w e-commerce. 8 najczęściej popełnianych błędów

Marta Bober
Firmy decydują się na prowadzenie bloga firmowego, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie z niego płyną. Ze względu na to, że liczba blogów firmowych nieustannie przybywa poziom ich prowadzenia musi być coraz wyższy i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań odbiorców.

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23