menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

18.11.2018 Fotografia prasowa

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?

e-oko.pl

Kiedy fotografowanie z prostego hobby staje się pasją i sposobem na życie, zaczynamy szukać nowych, lepszych aparatów, które pozwolą na wykonywanie spektakularnych zdjęć. W swoich poszukiwaniach często kierujemy się pracami najlepszych fotografów. Jakimi aparatami wykonują zdjęcia profesjonaliści? Które z nich zasługują na uwagę?

artykuł sponsorowany

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Zanim rozpoczniesz poszukiwania zastanów się, co będziesz fotografować


Zanim jeszcze rozpoczniemy poszukiwania idealnego aparatu dla siebie, musimy postawić sobie pytanie – w jakim rodzaju fotografii chcemy się specjalizować. Jest to bardzo ważne, gdyż pod tym kątem będziemy dobierać sprzęt i jego parametry. Inny aparat będzie potrzebny do wykonywania zdjęć w plenerze, fotografii ślubnej czy sportowej, a jeszcze inny do fotografowania przyrody. Różne też będą parametry aparatów wykorzystywanych do fotografii produktowej czy makro. Jeżeli dokładnie nie wiemy, jakie parametry powinien mieć aparat potrzebny do konkretnego rodzaju fotografii, zawsze możemy zapytać specjalisty ze sklepu czy komisu oferującego profesjonalne aparaty fotograficzne.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Co wybrać – lustrzankę czy bezlusterkowiec?


Jeszcze do niedawna większość profesjonalistów kierowała swoją uwagę ku lustrzankom, gdyż to one oferowały najlepsze parametry. Obecnie również coraz więcej modeli bezlusterkowców pozwala na wykonywanie zdjęć na naprawdę wysokim poziomie. A przy tym aparaty te często są lżejsze i mniejsze gabarytowo w porównaniu do lustrzanek o takich samych parametrach (zobacz również Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień). Dlatego chętnie wybierane są do fotografii plenerowej lub podróżniczej, a także jako aparaty zastępcze na różnego rodzaju sesje z modelami zarówno w studio, jak i w plenerze.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę?


Wśród marek najchętniej wybieranych przez profesjonalistów wymieniani są tacy producenci jak Canon czy Nikon. Chętnie kupowane są również aparaty marki Sony. Jeżeli chodzi o konkretne modele, to tak jak to zostało wyżej wspomniane, dużo zależy od tego, co chcemy fotografować, jednak można tu wymienić takie modele jak np. Canon 5D Mark II czy Nikon D3S.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak kręcić wakacyjne ujęcia

Maja Baczyńska
Nagrywasz filmiki na wakacjach? Scenariusz po powrocie bywa jednak podobny: wracasz z kilkoma wypchanymi po brzegi kartami pamięci, a po godzinach przeglądania zdobyczy czujesz rozczarowanie. Tłumaczysz wszystkim, że ujęcia nie oddają tego co widziałeś. Spróbuj więc zrobić to inaczej.

Historia fotografii prasowej

Bartłomiej Dwornik
Za datę powstania fotografii przyjmowany jest rok 1839, kiedy francuski malarz Louis Daguerre ogłosił zasady dagerotypii (obraz przez soczewkę rzutowany był na posrebrzaną płytkę miedzianą, wywoływany parami rtęci i utrwalany triosiarczanem sodu).

Fotografia i personal branding: zdjęcia, które pomagają budować wizerunek

artykuł sponsorowany
Personal branding to bardzo modne ostatnio pojęcie, które wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Współcześnie coraz więcej osób interesuje się budowaniem marki własnej. Choć mogłoby się wydawać, że personal branding to domena polityków, artystów, czy dziennikarzy, w rzeczywistości może przynieść ona korzyści każdemu z nas. Co warto wiedzieć o budowaniu marki? W jaki sposób pomoże nam w tym fotografia?

Zdjęcie musi śmierdzieć

Jacek R. Gruszczyński
Wywiad z Krzysztofem Millerem, fotoreporterem Gazety Wyborczej, który "etatowo" jeździ w rejony konfliktów. [Artykuł pochodzi z serwisu www.fotografiaprasowa.pl]

Fotosłownik

Janusz Wójtowicz
Od autobracketingu (AEB), przez Internal focusing (IF), do ultrasonic motor (USM). Słownik pojęć przydatnych każdemu fotoreporterowi.

Fotoreportaż jako jeden z gatunków fotografii prasowej XXI wieku

Kinga Kenig
Aparat fotograficzny stał się narzędziem impertynenckim, a zawód fotoreportera często porównywany jest z zachowaniem hieny...

Co to jest ikona społeczna? Jak zdjęcie staje się ikoną?

Magdalena Banyś
Za jej pomocą fotografii można nie tylko przedstawić pewne fakty, zobrazować rzeczywistość ale przede wszystkim wpłynąć na sposób ich odbierania.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23