menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

18.11.2018 Fotografia prasowa

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?

e-oko.pl

Kiedy fotografowanie z prostego hobby staje się pasją i sposobem na życie, zaczynamy szukać nowych, lepszych aparatów, które pozwolą na wykonywanie spektakularnych zdjęć. W swoich poszukiwaniach często kierujemy się pracami najlepszych fotografów. Jakimi aparatami wykonują zdjęcia profesjonaliści? Które z nich zasługują na uwagę?

artykuł sponsorowany

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Zanim rozpoczniesz poszukiwania zastanów się, co będziesz fotografować


Zanim jeszcze rozpoczniemy poszukiwania idealnego aparatu dla siebie, musimy postawić sobie pytanie – w jakim rodzaju fotografii chcemy się specjalizować. Jest to bardzo ważne, gdyż pod tym kątem będziemy dobierać sprzęt i jego parametry. Inny aparat będzie potrzebny do wykonywania zdjęć w plenerze, fotografii ślubnej czy sportowej, a jeszcze inny do fotografowania przyrody. Różne też będą parametry aparatów wykorzystywanych do fotografii produktowej czy makro. Jeżeli dokładnie nie wiemy, jakie parametry powinien mieć aparat potrzebny do konkretnego rodzaju fotografii, zawsze możemy zapytać specjalisty ze sklepu czy komisu oferującego profesjonalne aparaty fotograficzne.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Co wybrać – lustrzankę czy bezlusterkowiec?


Jeszcze do niedawna większość profesjonalistów kierowała swoją uwagę ku lustrzankom, gdyż to one oferowały najlepsze parametry. Obecnie również coraz więcej modeli bezlusterkowców pozwala na wykonywanie zdjęć na naprawdę wysokim poziomie. A przy tym aparaty te często są lżejsze i mniejsze gabarytowo w porównaniu do lustrzanek o takich samych parametrach (zobacz również Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień). Dlatego chętnie wybierane są do fotografii plenerowej lub podróżniczej, a także jako aparaty zastępcze na różnego rodzaju sesje z modelami zarówno w studio, jak i w plenerze.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę?


Wśród marek najchętniej wybieranych przez profesjonalistów wymieniani są tacy producenci jak Canon czy Nikon. Chętnie kupowane są również aparaty marki Sony. Jeżeli chodzi o konkretne modele, to tak jak to zostało wyżej wspomniane, dużo zależy od tego, co chcemy fotografować, jednak można tu wymienić takie modele jak np. Canon 5D Mark II czy Nikon D3S.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Podglądają, demaskują, niszczą

Milena Rachid Chehab
Nasi paparazzi tropią ofiary tygodniami, przebierają się, latają na lotni. Efekty pracy polskich fotografów pstrykających z ukrycia już przypominają fotografie znane z zachodnich brukowców.

Główne prawdy fotografii

Janusz Wójtowicz
Nie trzeba wielkich pieniędzy, aby robić dobre zdjęcia. Nie istnieje "najlepszy" aparat. Natomiast może być aparat "najlepiej dobrany do typu wykonywanych nim zdjęć".

Alfred Eisenstaedt

Anna Cymer
Bez niego fotografia prasowa zapewne wyglądałaby całkiem inaczej, a z całą pewnością słynny magazyn "Life" nie byłby tym, czym jest do dziś.

Dron dla fotografa

KF
Współczesna praca fotografa często wiążę się z wykorzystaniem dronów. Dają one bowiem olbrzymie możliwości wykonywania zdjęć, które bez ich wykorzystania byłyby dla nas po prostu niemożliwe do wykonania. Aby jednak dron rzeczywiście był nam pomocny, musimy starannie przemyśleć jego wybór.

Fotografia i katastrofy

Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.

Fotosłownik

Janusz Wójtowicz
Od autobracketingu (AEB), przez Internal focusing (IF), do ultrasonic motor (USM). Słownik pojęć przydatnych każdemu fotoreporterowi.

Kiedy można nazwać się fotografem?

CEWE
Najprostszą odpowiedzią wydaje się być „Kup aparat”. Mawiają jednak, że przecież nie każdy chłop z widłami to Posejdon… Idąc tym tokiem myślenia, nie każdy posiadacz aparatu to fotograf. Przygotowaliśmy 8 podpowiedzi, które mogą zbliżyć Cię do nazywania się fotografem.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23