menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

18.11.2018 Fotografia prasowa

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?

e-oko.pl

Kiedy fotografowanie z prostego hobby staje się pasją i sposobem na życie, zaczynamy szukać nowych, lepszych aparatów, które pozwolą na wykonywanie spektakularnych zdjęć. W swoich poszukiwaniach często kierujemy się pracami najlepszych fotografów. Jakimi aparatami wykonują zdjęcia profesjonaliści? Które z nich zasługują na uwagę?

artykuł sponsorowany

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Zanim rozpoczniesz poszukiwania zastanów się, co będziesz fotografować


Zanim jeszcze rozpoczniemy poszukiwania idealnego aparatu dla siebie, musimy postawić sobie pytanie – w jakim rodzaju fotografii chcemy się specjalizować. Jest to bardzo ważne, gdyż pod tym kątem będziemy dobierać sprzęt i jego parametry. Inny aparat będzie potrzebny do wykonywania zdjęć w plenerze, fotografii ślubnej czy sportowej, a jeszcze inny do fotografowania przyrody. Różne też będą parametry aparatów wykorzystywanych do fotografii produktowej czy makro. Jeżeli dokładnie nie wiemy, jakie parametry powinien mieć aparat potrzebny do konkretnego rodzaju fotografii, zawsze możemy zapytać specjalisty ze sklepu czy komisu oferującego profesjonalne aparaty fotograficzne.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Co wybrać – lustrzankę czy bezlusterkowiec?


Jeszcze do niedawna większość profesjonalistów kierowała swoją uwagę ku lustrzankom, gdyż to one oferowały najlepsze parametry. Obecnie również coraz więcej modeli bezlusterkowców pozwala na wykonywanie zdjęć na naprawdę wysokim poziomie. A przy tym aparaty te często są lżejsze i mniejsze gabarytowo w porównaniu do lustrzanek o takich samych parametrach (zobacz również Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień). Dlatego chętnie wybierane są do fotografii plenerowej lub podróżniczej, a także jako aparaty zastępcze na różnego rodzaju sesje z modelami zarówno w studio, jak i w plenerze.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę?


Wśród marek najchętniej wybieranych przez profesjonalistów wymieniani są tacy producenci jak Canon czy Nikon. Chętnie kupowane są również aparaty marki Sony. Jeżeli chodzi o konkretne modele, to tak jak to zostało wyżej wspomniane, dużo zależy od tego, co chcemy fotografować, jednak można tu wymienić takie modele jak np. Canon 5D Mark II czy Nikon D3S.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Alfred Eisenstaedt

Anna Cymer
Bez niego fotografia prasowa zapewne wyglądałaby całkiem inaczej, a z całą pewnością słynny magazyn "Life" nie byłby tym, czym jest do dziś.

Moralne problemy fotografii prasowej

Michał Puszka
Dla większości ludzi zobaczyć znaczy tyle, co uwierzyć. Łączy się to z powszechnym przekonaniem, że fotografia nie kłamie. Z tego zaufania czerpie swoją siłę fotografia prasowa.

Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć. TOP3 według HolidayCheck

HolidayCheck
Przy pomocy smartfonów można zrobić już naprawdę piękne zdjęcia. Do ich dodatkowej obróbki dostępnych jest wiele darmowych aplikacji. Dzięki nim fotografowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, a zdjęcia z wakacji profesjonalne i oryginalne. Oto 3 naszym zdaniem najlepsze.

Praca kamery i jej znaczenie dla sukcesu produkcji filmowej

Arkadiusz Murenia
Umiejętności, wiedza techniczna i kreatywność operatora wpływają na wiele kluczowych aspektów filmu, które mogą zdecydować o jego jakości jak również w dalszej mierze o jego popularności. Oto kilka powodów, dlaczego praca kamery jest tak istotna w produkcji filmów.

Fotografia i katastrofy

Anna Cymer
Fotografia ma potężną siłę - ludzie jej wierzą i jej potrzebują. I zawsze będą jej chcieli coraz więcej i żeby docierała do nich coraz szybciej.

Jak sprzedawać swoje zdjęcia na stocku

Konrad Bąk, Tomasz Tulik
Poradnik, jak zacząć sprzedawać swoje prace w banku zdjęć i na nich zarabiać. Szczególnie, że fotografia stockowa jest dosyć specyficzna i różni się od tej tradycyjnej.

Fotorgafowanie sztuki

Janusz Wójtowicz
Jest to dziedzina fotografii wymagająca od fotografującego dużego wyczucia oraz zaplecza sprzętowego. Zdjęcia wykonuje się praktycznie przy braku światła dającego możliwość wykonania poprawnego zdjęcia.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24