menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

18.11.2018 Fotografia prasowa

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?

e-oko.pl

Kiedy fotografowanie z prostego hobby staje się pasją i sposobem na życie, zaczynamy szukać nowych, lepszych aparatów, które pozwolą na wykonywanie spektakularnych zdjęć. W swoich poszukiwaniach często kierujemy się pracami najlepszych fotografów. Jakimi aparatami wykonują zdjęcia profesjonaliści? Które z nich zasługują na uwagę?

artykuł sponsorowany

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Zanim rozpoczniesz poszukiwania zastanów się, co będziesz fotografować


Zanim jeszcze rozpoczniemy poszukiwania idealnego aparatu dla siebie, musimy postawić sobie pytanie – w jakim rodzaju fotografii chcemy się specjalizować. Jest to bardzo ważne, gdyż pod tym kątem będziemy dobierać sprzęt i jego parametry. Inny aparat będzie potrzebny do wykonywania zdjęć w plenerze, fotografii ślubnej czy sportowej, a jeszcze inny do fotografowania przyrody. Różne też będą parametry aparatów wykorzystywanych do fotografii produktowej czy makro. Jeżeli dokładnie nie wiemy, jakie parametry powinien mieć aparat potrzebny do konkretnego rodzaju fotografii, zawsze możemy zapytać specjalisty ze sklepu czy komisu oferującego profesjonalne aparaty fotograficzne.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Co wybrać – lustrzankę czy bezlusterkowiec?


Jeszcze do niedawna większość profesjonalistów kierowała swoją uwagę ku lustrzankom, gdyż to one oferowały najlepsze parametry. Obecnie również coraz więcej modeli bezlusterkowców pozwala na wykonywanie zdjęć na naprawdę wysokim poziomie. A przy tym aparaty te często są lżejsze i mniejsze gabarytowo w porównaniu do lustrzanek o takich samych parametrach (zobacz również Stylowe aparaty fotograficzne idealne do torebki. Wyraź siebie w podróży i na co dzień). Dlatego chętnie wybierane są do fotografii plenerowej lub podróżniczej, a także jako aparaty zastępcze na różnego rodzaju sesje z modelami zarówno w studio, jak i w plenerze.

Aparaty fotograficzne dla profesjonalistów - jakim sprzętem fotografują najlepsi?fot. e-oko.pl

Na jakie modele warto szczególnie zwrócić uwagę?


Wśród marek najchętniej wybieranych przez profesjonalistów wymieniani są tacy producenci jak Canon czy Nikon. Chętnie kupowane są również aparaty marki Sony. Jeżeli chodzi o konkretne modele, to tak jak to zostało wyżej wspomniane, dużo zależy od tego, co chcemy fotografować, jednak można tu wymienić takie modele jak np. Canon 5D Mark II czy Nikon D3S.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na Google+ dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Świadectwo Nachtweya

Paulina Dużyk-Dyna
James Nachtwey jest jednym z członków wchodzących w skład agencji VII Photo Agency Photographers skupiających najlepszych fotografów prasowych całego świata.

Główne prawdy fotografii

Janusz Wójtowicz
Nie trzeba wielkich pieniędzy, aby robić dobre zdjęcia. Nie istnieje "najlepszy" aparat. Natomiast może być aparat "najlepiej dobrany do typu wykonywanych nim zdjęć".

Sylwetka Henri Cartier-Bressona

Janusz Wójtowicz
Henri Cartier-Bresson urodził się we Francji w 1908 roku. W młodości interesował się malarstwem i filmem dokumentalnym. Przełomem stał się rok 1932 kiedy kupił sobie małoobrazkowy aparat Leica.

Gilles Bensimon

Anna Cymer
Jego zdjęcia publikowane są w 35 edycjach Elle na całym świecie i ogląda je każdego miesiąca... 20 milionów czytelników!

Jak i dlaczego podpisywać zdjęcia? Twoje zdjęcie. Twoje prawo!

Nikon Polska
Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich przez wykorzystujących fotografie.

Fotografia prasowa - co to znaczy

Janusz Wójtowicz
Fotografia prasowa może być sztuką, musi jednak wtedy odpowiadać tym warunkom. Dobry fotoreporter prasowy zawsze dąży do uzyskania dzieła sztuki, choć nie zawsze jest to do osiągnięcia.

Jak sprzedawać swoje zdjęcia na stocku

Konrad Bąk, Tomasz Tulik
Poradnik, jak zacząć sprzedawać swoje prace w banku zdjęć i na nich zarabiać. Szczególnie, że fotografia stockowa jest dosyć specyficzna i różni się od tej tradycyjnej.

więcej w dziale: Fotografia prasowa

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22