5.05.2020 Warsztat reportera
Jak porwać publiczność. Maciej Orłoś "O sztuce wystąpień publicznych"
BARD
Jak przygotowywać się do wystąpienia przed publicznością lub przed kamerami? Jakie są sposoby radzenia sobie z tremą? Jak uniknąć wpadek i jak wybrnąć z sytuacji, gdy już się przydarzą? Jak postępować w kontaktach z dziennikarzami? Na te i inne pytania odpowiada Maciej Orłoś, jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce. [Patronat Reporterzy.info]

Książka "O sztuce wystąpień publicznych", której drugie wydanie przygotowało właśnie Wydawnictwo RM, jest doskonałym merytorycznie poradnikiem dla osób, które na co dzień muszą mierzyć się z szeroko rozumianymi publicznymi występami. Znajdziemy w niej również pełne humoru anegdoty zza kulis świata telewizji i biznesu.
Maciej Orłoś ma za sobą ponad ćwierć wieku doświadczenia, na które składa prowadzenie odnoszących sukcesy programów telewizyjnych, w tym kultowego Teleexpressu. W czasie swojej kariery był gospodarzem wielu uroczystości, spotkań oraz szkoleń. Przeprowadzał wywiady telewizyjne z takimi tuzami jak Meryl Streep, Anthony Hopkins, Celine Dion, Nicole Kidman czy Bill Gates. Jest laureatem trzech Wiktorów, Super Wiktora oraz Telekamery.
Teraz postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z każdym, kto odczuwa dyskomfort w sytuacjach, w których konieczne jest publiczne zabranie głosu, i poszukuje odpowiedzi na pytania:
- Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia?
- Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami?
- Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością – kontrahentami, szefami, potencjalnymi klientami?
- Jak na forum publicznym skutecznie reprezentować siebie i swoją firmę?
Maciej Orłoś nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, lecz także potrafi przekazać swoja wiedzę w ciekawy i skuteczny sposób. To książka dla każdego czytelnika gotowego zmierzyć się ze swoimi słabościami. Na 240 stronach otrzymuje solidną dawkę profesjonalnej wiedzy, popartej obrazowymi przykładami na temat:
- budowania właściwej aury emocjonalnej,
- komunikacji niewerbalnej,
- zasad gestykulacji,
- sposobów pokonywania tremy,
- odpowiedniego doboru słów,
- właściwego korzystania ze slajdów,
- radzenia sobie z trudnymi pytaniami publiczności.
- Bądźcie takimi mówcami, jakich sami chcielibyście zobaczyć i słuchać, siedząc na widowni - radzi Maciej Orłoś swoim czytelnikom. A potem krok po kroku tłumaczy, jak ten efekt uzyskać.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ
Książkę Macieja Orłosia wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania książek o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad tytułem "O sztuce wystąpień publicznych" sprawuje tygodnik Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Odpowiedzialność - granice wolności mediów
Marcin Konopka
Media, czwarta władza, instytucja nastawiona na zysk, dostawca informacji, teoretycznie pełniący misje społeczną. Kiedy i gdzie kończy się wolność słowa a zaczyna pogoń za sensacją?
Jak zdać na dziennikarstwo. Gdzie studiować dziennikarstwo
© by Dawid Federowicz & Oficyna Studencka CEZAR
Co się zdaje na wstępnym, gdzie można studiować i na czym dziennikarstwo w ogóle polega.
Wpływ telewizji na dzieci i młodzież
Małgorzata Więczkowska
Refleksja nad etycznym wymiarem mediów powinna skłaniać rodziców i wychowawców do eliminowania zagrożeń wynikających z tego tytułu, a przede wszystkim do krytycznego odbioru mediów.
Tendencja
Michał Chmielewski
Kiedy stan papieża się pogorszył, świat dosłownie stanął w miejscu. W sensie metaforycznym. W gazetach, telewizji i radiu nie było o niczym innym mowy, wszyscy relacjonowali wydarzenia z Watykanu.
Readability, czyli czytelność tekstu. Narzędzia dla dziennikarza
Bartłomiej Dwornik
Nawet najbardziej merytoryczna treść musi być przedstawiona w przystępnej i atrakcyjnej formie. Po pierwsze, żeby odbiorca był w stanie ją zrozumieć. Po drugie, żeby była przyjazna dla oka. W obu przypadkach pomóc mogą maszyny. Oto kilka narzędzi do mierzenia czytelności tekstu, które przydadzą się każdemu dziennikarzowi.
Komu dziękować za strach
Agata Kozieł
Od momentu powstania zagrożenia zamachami terrorystycznymi dla Polski, w stolicy widać wyraźne napięcie. Obywatelom innej narodowości, szczególnie Arabom, posyłają pełne niepokoju i wrogości spojrzenia. A media tylko dolewają oliwy do ognia... [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Dziennikarstwo z mistrzem
Robert Monik
Jak patrzył na dziennikarstwo Ryszard Kapuściński, czym według niego jest ta profesja i co to znaczy być prawdziwym dziennikarzem.