5.05.2020 Warsztat reportera
Jak porwać publiczność. Maciej Orłoś "O sztuce wystąpień publicznych"
BARD
Jak przygotowywać się do wystąpienia przed publicznością lub przed kamerami? Jakie są sposoby radzenia sobie z tremą? Jak uniknąć wpadek i jak wybrnąć z sytuacji, gdy już się przydarzą? Jak postępować w kontaktach z dziennikarzami? Na te i inne pytania odpowiada Maciej Orłoś, jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce. [Patronat Reporterzy.info]
Książka "O sztuce wystąpień publicznych", której drugie wydanie przygotowało właśnie Wydawnictwo RM, jest doskonałym merytorycznie poradnikiem dla osób, które na co dzień muszą mierzyć się z szeroko rozumianymi publicznymi występami. Znajdziemy w niej również pełne humoru anegdoty zza kulis świata telewizji i biznesu.
Maciej Orłoś ma za sobą ponad ćwierć wieku doświadczenia, na które składa prowadzenie odnoszących sukcesy programów telewizyjnych, w tym kultowego Teleexpressu. W czasie swojej kariery był gospodarzem wielu uroczystości, spotkań oraz szkoleń. Przeprowadzał wywiady telewizyjne z takimi tuzami jak Meryl Streep, Anthony Hopkins, Celine Dion, Nicole Kidman czy Bill Gates. Jest laureatem trzech Wiktorów, Super Wiktora oraz Telekamery.
Teraz postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z każdym, kto odczuwa dyskomfort w sytuacjach, w których konieczne jest publiczne zabranie głosu, i poszukuje odpowiedzi na pytania:
- Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia?
- Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami?
- Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością – kontrahentami, szefami, potencjalnymi klientami?
- Jak na forum publicznym skutecznie reprezentować siebie i swoją firmę?
Maciej Orłoś nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, lecz także potrafi przekazać swoja wiedzę w ciekawy i skuteczny sposób. To książka dla każdego czytelnika gotowego zmierzyć się ze swoimi słabościami. Na 240 stronach otrzymuje solidną dawkę profesjonalnej wiedzy, popartej obrazowymi przykładami na temat:
- budowania właściwej aury emocjonalnej,
- komunikacji niewerbalnej,
- zasad gestykulacji,
- sposobów pokonywania tremy,
- odpowiedniego doboru słów,
- właściwego korzystania ze slajdów,
- radzenia sobie z trudnymi pytaniami publiczności.
- Bądźcie takimi mówcami, jakich sami chcielibyście zobaczyć i słuchać, siedząc na widowni - radzi Maciej Orłoś swoim czytelnikom. A potem krok po kroku tłumaczy, jak ten efekt uzyskać.
ZAMÓW KSIĄŻKĘ
Książkę Macieja Orłosia wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania książek o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad tytułem "O sztuce wystąpień publicznych" sprawuje tygodnik Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak korzystać z Google Analytics w pracy dziennikarza [LINK]
Bartłomiej Dwornik
Jak sprawdzić, czy twoje materiały trafiają do właściwego odbiorcy? Jak zbadać, czy optymalnie wykorzystujesz potencjał internetu do promowania treści na swojej stronie internetowej i jak z tej wiedzy wyciągnąć wnioski, które pozwolą ci uzyskiwać lepsze wyniki? Poradnik Reporterzy.info przygotowany dla polskiej edycji European Journalism Observatory.
Manipulacja w mediach, czyli Pinokio project
Wojciech Warecki, Marek Warecki
Wykrywanie manipulacji w czasie rzeczywistym jest zupełnie możliwe a eksperci rzeczowi mogliby swój glos dawać chwile po programie. Mogliby formułować swoje głosy niezależnie od siebie.
"Prawniczy bełkot". Skąd wziął się niezrozumiały język Temidy
Katarzyna Ploetzing
Masz czasem wrażenie, że trzeci raz czytasz umowę, regulamin, pismo z sądu albo opinię prawną i nic z tego nie rozumiesz? Tekst naszpikowany słowami, które z niczym się nie kojarzą. Jedno zdanie na sześć linijek. Czujesz, jakby ktoś mówił w obcym języku, a frustracja rośnie z minuty na minutę.
W pogoni za pięknem
Agata Kozieł
Idealnie piękni ludzie z filmów czy reklam stają się ucieleśnieniem obowiązujących ideałów, kanonów piękna, które telewizja narzuciła i podtrzymuje. Rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej. Większość ludzi wygląda po prostu normalnie. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Medialny a rzeczywisty obraz świata
Marcin Kęczkowski
Media to instrument władzy społecznej, narzędzie kontroli, zarządzania społecznego i mobilizacji. Czy przemoc w mediach rodzi przemoc w świecie realnym?
Dziennikarstwo mobilne to już teraźniejszość
infoWire.pl
Do kręcenia smartfonami przekonują się dziennikarze, telewizje, firmy świadczące usługi wideo, a nawet filmowcy z Hollywoodu, nie wspominając już o wideoblogerach. Mówimy już nawet o nowej odmianie dziennikarstwa – dziennikarstwie mobilnym (angielskie mobile journalism, w skrócie MOJO).
Zback-upuj twardziela palaczem
Izabela Bielecka
Komputer, dyskietka, Internet. To stosunkowo proste wyrazy, które zna każdy. Co jednak zrobić, gdy natrafimy na słowa multiplexer, campować, shitlista albo grzybek? [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].