24.01.2008 Warsztat reportera
Studia dziennikarskie - iść czy nie iść?
Patrycja Kierzkowska, źródło: www.dziennikarz.shrew.pl, 1 kwietnia 2007
artykuł opublikowany za zgodą autorki
Moja wiedza na temat studiów dziennikarskich pochodzi od osób, które studiowały ten kierunek i każdy mówi, że lepiej iść na inne studia.
# Moja wiedza na temat studiów dziennikarskich pochodzi od osób, które studiowały ten kierunek i każdy mówi, że lepiej iść na inne studia.
# Nie mam wykształcenia dziennikarskiego. Jestem na IV roku pedagogiki :) Nikogo z moich szefów to nie interesuje. Ich
interesuje, że potrafię dobrze i ciekawie napisać.
# Przytłaczająca większość osób, które pracują w prasie, radiu czy telewizji, nie ma skończonych studiów dziennikarskich.
# Żeby pisać, trzeba mieć o czym pisać. Jeśli skończysz dziennikarstwo, to o czym będziesz pisać? A jeśli skończysz np. ekonomię, to o czym będziesz pisać? Otóż to - trzeba mieć o czym pisać :)
# Studia dziennikarskie dają warsztat pisarski, ale nie dają żadnej wiedzy. Warsztat zawsze możesz sobie znaleźć, czyli zahaczyć się gdzieś w redakcji. Ale nikt nie przyjmie kogoś, kto ma warsztat, a nie zna się na niczym. Dlatego tak wiele osób, jeśli idzie na dziennikarstwo, to studiuje tez drugi kierunek - żeby mieć o czym pisać :)
# Pisać można, nawet nie mając studiów dziennikarskich. Spójrz na czołowych, polskich dziennikarzy. Kto z nich ma ukończone studia dziennikarskie?
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak zdać na dziennikarstwo. Agencje prasowe
© by Dawid Federowicz & Oficyna Studencka CEZAR
Co się zdaje na wstępnym, gdzie można studiować i na czym dziennikarstwo w ogóle polega.
Media upraszczają obraz świata
Jarosław Jakimczyk
Środowisko dziennikarskie wpatruje się z uporem godnym lepszej sprawy we własny pępek, z drugiej strony coraz częściej to właśnie dziennikarze zastępują w mediach prawdziwych ekspertów.
Informować, informować, informować
Wojciech Warecki, Marek Warecki
"Informować , informować, informować" to motto p. Andrzeja Morozowskiego, jakie nam był zaprezentował w trakcie wywiadu do książki. Niestety, wywiadu nie mogliśmy umieścić...
Media lokalne - warsztat i etyka
Bartłomiej Dwornik
Każdego dnia dziennikarz staje przed dylematem - opisać coś czy też pominąć. W którym miejscu kończy się informacja a zaczyna naruszanie prywatności?
Jak tłum zmienia oblicze sprawy
Patrycja Kierzkowska
Od kilku dni myślę, że jak już ginąć to grupowo. Tłum jest ważny, bo medialny, bo to się sprzeda, bo sprawi, że będziemy chodzić po ulicach z nożami w kieszeni.
Telewizyjne polowanie na dzieci
Ewa K. Czaczkowska
Reklam adresowanych do dzieci jest coraz więcej. W ostatnim roku ich liczba w telewizjach wzrosła o ponad jedną trzecią.
O lustracji, radiu Ojca Rydzyka i chorobie Papieża...
Marta Ciosmak
Rozmowa z ojcem Wacławem Oszajcą, poetą i eseistą, redaktorem naczelnym wydawanego w Warszawie przez ojców jezuitów "Przeglądu Powszechnego". Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki.