menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

11.01.2021 Warsztat reportera

Jak zarządzać czasem by znaleźć czas na wszystko?

WhP

Zarządzanie czasem to obszar naszego życia, który możemy udoskonalać przez cały czas. Niektórzy już teraz świetnie sobie radzą z terminowym wywiązywaniem się z wszystkich obowiązków. Wiele osób jednak wciąż ma ogromny problem związany z tym, że masa czasu ucieka nam przez palce, a my nawet nie wiemy, w jaki sposób ten czas spędziliśmy.

Jak zarządzać czasem by znaleźć czas na wszystko?fot. leadership-center.pl/White Press

Zarządzanie swoim czasem to sztuka, która nie tylko umożliwia nam sprawne radzenie sobie z wszelkimi zadaniami. To proces, który pozwala nam znacznie lepiej, efektywniej i ciekawiej spędzać swój wolny czas. Poniżej przedstawione zostały wskazówki, w jaki sposób zarządzać swoim czasem w taki sposób, by mieć go aż nadto.

Najtrudniejsze i najważniejsze zadania wykonuj z samego rana


Nie jest żadną tajemnicą, że wszystkie niewygodne, trudne i skomplikowane zadania świadomie odsuwamy w czasie do momentu, kiedy nie mamy innej możliwości jak wykonanie go. To jednak sprawia, że w jednym momencie znacznie więcej zadań może nam się napatrzeć, co nie będzie dobre dla naszej organizacji dnia.

Najistotniejsze kwestie powinniśmy więc wykonywać bezpośrednio po rozpoczęciu dnia. Jeśli już z rana uda nam się wykonać te obowiązki, przez resztę dnia będziemy mieli pozytywne odczucie, że najgorsze już za nami.

Planowanie dnia, tygodnia, miesiąca


Planowanie kolejnych dni powinno wejść nam w nawyk, jeśli chcemy popracować nad zarządzaniem czasem. Posiadając konkretny plan, jesteśmy w stanie określić czas i porę, kiedy zajmiemy się każdą z rzeczy. Zacznijmy od swobodnego planowania najważniejszych celów i obowiązków w danym miesiącu.

Po ukończeniu tego zadania zejdźmy poziom niżej i zaplanujmy najbliższy tydzień. Wpiszmy w kalendarz, na kartce papieru czy w dedykowanej aplikacji wszystkie ważne spotkania, wyjścia, sprawy zawodowe i osobiste do załatwienia.

Gdy to zostanie wykonane, możemy z powodzeniem przejść do szczegółowego planowania każdego dnia. Takie listy rzeczy do zrobienia mają, oprócz organizacji, jeszcze jedną ważną zaletę. Wykonując obowiązki, możemy odhaczać sobie wykonane zadania, co znacznie zwiększy naszą motywację do dalszego działania.

Pozbądź się wszelkich rozpraszaczy podczas pracy


Każdy z nas może z własnych doświadczeń stwierdzić, że niejednokrotnie podczas wykonywania obowiązków służbowych, nauki lub innych zajęć, na kilka minut odrywamy się od tego, co ważne w celu sprawdzenia profili społecznościowych, skrzynki mailowej czy telefonu. Są to tak zwane rozpraszacze, które skutecznie rozbijają w mak naszą uwagę, skupienie i zaangażowanie.

W celu polepszenia skuteczności zarządzania swoim czasem powinniśmy pozbyć się tego typu rozpraszaczy na dobre. Dzięki temu obowiązki wykonamy bez utraty uwagi, co znacznie zwiększy naszą produktywność i efektywność.

Korzystaj z technologii


Nasza pamięć jest  zawodna — nie mamy wrodzonej umiejętności zapamiętywania wszystkich rzeczy, które mamy do zrobienia. Na szczęście naprzeciw wychodzą nam aplikacje, które wspomagają nas w procesie zarządzania czasem. Szereg aplikacji mobilnych takich jak Evernote czy choćby kalendarz będzie przypominał nam o ważnych obowiązkach, które mamy do wykonania.

Artykuł powstał we współpracy z Leadership Center

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Najnowsze w dziale Warsztat reportera:

Wydajność WordPressa na wyciągnięcie ręki. Jak minimalizować obciążenie serwera przez optymalizację wtyczek

MB
Jakie wtyczki najbardziej obciążają serwer, jak można identyfikować i usuwać zbędne wtyczki oraz jak optymalizować pozostałe, aby poprawić wydajność strony. Poznaj praktyczne narzędzia i wskazówki do monitorowania i utrzymania optymalnej wydajności strony na WordPressie.

Naucz się pisać zgodnie z zasadami Google. SZKOLENIE [LINK]

link promocyjny
Dlaczego warto konstruować tytuły przyjazne dla wyszukiwarki? Jak poprawnie tworzyć tytuły SEO? Jak pisać artykuł przyjazny dla Google i czytelny dla internautów? Szkolenia z pozycjonowania SEO uczą jak pisać do internetu tak, aby Google chciało wyświetlać treści na wysokich pozycjach.

Psychika kluczem do sukcesu. Jak buduje się przyszłych mistrzów sportu

Sonia Stępień, oLIVE media
Psychologia sportowa odgrywa coraz większą rolę w rozwoju młodych sportowców, co w swojej debiutanckiej książce "Mistrzostwo umysłu" podkreśla Mateusz Brela, psycholog współpracujący z Kaman Sport Group. Maciej Ignatowski, prezes KSG, od lat dostrzega, jak istotne jest wsparcie psychologiczne, uzupełniające trening fizyczny. Eksperci podzielili się swoimi doświadczeniami, pokazując, jak psychologia sportowa przyczynia się do rozwoju młodych talentów.

Podobne artykuły:

Sposoby na dobry tekst na stronę internetową

Marta Bober
Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość, mdłe hasła i nic nie wnoszące zdania. Dobry tekst na stronę internetową zawiera odpowiednie frazy, jednak są one wplecione w tekst subtelnie. Niezależnie od tego, czy planujemy treści na stronę główną czy też podstrony, uciekajmy od zdań pisanych "pod roboty".

Prawo Betteridge'a. Czy każdy tytuł ze znakiem zapytania to ściema?

Krzysztof Fiedorek
Prawo Betteridge'a to hipoteza dziennikarstwa, według której na każdy tytuł i nagłówek prasowy, kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć „nie”. Zasada ma zastosowanie do pytań zamkniętych. Wcale nie wymyślił jej Ian Betteridge i... w większości przypadków jest nieprawdziwa.

Wizualne tricki. Jak wpływać na ludzi kolorem, kształtem i kompozycją

Bartłomiej Dwornik
Ludzki mózg podobno przetwarza obraz nawet 60 tysięcy razy szybciej od słów. Jaskrawe kolory rzucają się w oczy bardziej tylko pod pewnym warunkiem. Niewiele osób oprze się metodzie "na Apacza", a facet z brodą sprzedaje lepiej. Przedstawiamy kilka tricków na graficzno-optyczne hackowanie umysłów.

Jak pisać do internetu. Zasada 4x4 w pozycjonowaniu tekstu

Bartłomiej Dwornik
Jak skonstruować tytuł pod wyszukiwarkę Google, jaka powinna być minimalna długość artykułu i jak często używać słów kluczowych? Poradnik dla piszących treści na strony www.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Gazeta Bankowa
Gazeta Bankowa
Okładka Nowa Technika Wojskowa
Nowa Technika Wojskowa
Okładka Przegląd Sportowy
Przegląd Sportowy
Okładka Puls Biznesu
Puls Biznesu
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
Okładka Zwierciadło
Zwierciadło
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25
stats