menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

24.04.2023 Warsztat reportera

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy Report

Chris Hew, Canva

Coraz krótszy okres skupienia uwagi odbiorcy i szerokie rozpowszechnienie treści cyfrowych skutkują zapotrzebowaniem na materiały wizualne, których atrakcyjność umożliwi ich udostępnianie. Metody komunikacji wizualnej umożliwiają zwiększenie efektywności, poprawę współpracy oraz wsparcie autorytetu.

Raport prezentuje najbardziej kompleksowy obraz podejścia światowych przywódców sektora biznesu do zasad komunikacji wizualnej zarówno na szczeblu wewnętrznym firmy, jak i w ramach przekazu zewnętrznego, w celu bardziej efektywnego kierowania zespołami, budowania większego zaangażowania odbiorców i stymulowania wyższych dochodów z prowadzonej działalności.

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy ReportThe Visual Economy Report. Źródło: Canva/BusinessWire

REKLAMA

Eksperci platformy Canva opracowali raport na podstawie danych zebranych od 1600 globalnych liderów biznesu. Najważniejsze wnioski w The Visual Economy Report to:

  • Komunikacja wizualna umożliwia zwiększenie efektywności i współpracy w miejscu pracy. Niemal wszyscy liderzy biznesu zgadzają się co do tego, że metody komunikacji wizualnej umożliwiają zwiększenie efektywności (90%), poprawę współpracy (89%) oraz wsparcie autorytetu (85%) w porównaniu z innymi sposobami komunikacji. Większość (89%) przyznaje również, że narzędzia z zakresu komunikacji wizualnej sprzyjają lepszym wynikom biznesowym.
  • Komunikacja wizualna pozwala na szybszą realizację cykli sprzedażowych. Gdy środowisko pracy jest dziś bardziej zglobalizowane niż kiedykolwiek, a świat coraz bardziej stawia na rozwiązania cyfrowe, komunikacja wizualna sprzyja lepszej współpracy zespołów, a tym samym wzrostowi wydajności ich członków.

    Większość globalnych liderów biznesu (89%) uważa, że komunikacja wizualna ma pozytywny wpływ na zespoły wykonujące pracę zdalną lub w modelu hybrydowym, sprzyjając zacieśnieniu kontaktów. Osiemdziesiąt osiem procent ankietowanych uznaje również, że narzędzia z zakresu komunikacji wizualnej przyczyniły się do przyspieszenia ich cykli sprzedażowych, ponieważ – jak przyznaje większość przywódców sektora biznesu (85%) – materiały wizualne zwykle są bardziej przystępne, co umożliwia pozyskanie bardziej responsywnych potencjalnych klientów, którzy pozostają zaangażowani na wszystkich etapach procesu sprzedaży.
  • Umiejętność projektowania jest obecnie nadrzędnym kryterium dla większości stanowisk. Umiejętność projektowania stała się nieodzownym warunkiem w większości zawodów, nie tylko dla wyszkolonych projektantów. W związku z tym ponad połowa liderów biznesu (61%) stwierdza, że od pracowników na stanowiskach niezwiązanych z projektowaniem oczekuje się dogłębnej znajomości projektowania, w tym zdolności do tworzenia atrakcyjnych materiałów wizualnych i wciągających prezentacji, a także umiejętności sprawnej edycji projektów sporządzonych przez inne osoby. W efekcie niemal dwie trzecie (63%) liderów zapewnia szkolenia osobom pełniącym obowiązki niezwiązane z projektowaniem graficznym.
  • Przedsiębiorstwa potrzebują lepszych materiałów wizualnych. Problemy dotyczące spójności, przepływów pracy i jakości w ramach platform projektowych to prawdziwa zmora przedsiębiorstw. Niemal dwie trzecie liderów biznesu (64%) uznaje, że w ich firmach brakuje uproszczonej platformy programistycznej do projektowania wizualnego, a ponad połowa przyznaje, że ich materiały nie są atrakcyjne wizualnie (53%) ani spójne (56%).
  • Pokolenie Z siłą napędową projektowania w miejscu pracy. Przedstawiciele pokolenia Z są sprawniejsi i bardziej kreatywni, a zatem częściej korzystają z narzędzi do komunikacji wizualnej w miejscu pracy. Częściej niż w przypadku innych pokoleń, przedstawiciele generacji Z (93%) uważają, że komunikacja wizualna pomaga im w lepszym przekazywaniu pomysłów.

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy ReportThe Visual Economy Report. Źródło: Canva/BusinessWire

Obecnie przedsiębiorstwa prowadzą działalność w nowym modelu gospodarki wizualnej, w którym coraz krótszy okres skupienia uwagi odbiorcy i szerokie rozpowszechnienie treści cyfrowych skutkują zapotrzebowaniem na materiały wizualne, których atrakcyjność umożliwi ich udostępnianie.

REKLAMA

Zarówno pracownicy, jak i klienci oczekują, że materiały prezentowane przez marki będą tak wizualne i przystępne, jak treści, które można znaleźć w mediach społecznościowych. Stwarza to istotne możliwości biznesowe dla przedsiębiorstw, które priorytetowo traktują projektowanie, umożliwiając wszystkim pracownikom sporządzanie projektów z myślą o generowaniu ogromnych ilości wysokiej jakości treści na masową skalę.

- Liderzy przedsiębiorstw prowadzą działalność w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym, w którym komunikacja wizualna może pomóc w zdobyciu przewagi nad konkurencją - mówi Zach Kitschke, dyrektor ds. marketingu w Canva. - Nie tylko pomaga ona w zdobywaniu nowych klientów, ale także w przyciąganiu i zatrzymywaniu utalentowanych pracowników oraz prowadzeniu działalności marketingowej w sposób zwracający uwagę odbiorcy, zatem dziś bardziej niż kiedykolwiek ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia lepszej komunikacji, współpracy i kreatywności.

Dziś pozyskanie uwagi odbiorcy może być nie lada wyzwaniem, dlatego doskonały projekt może mieć decydujące znaczenie dla firm pragnących wyróżnić się na tle konkurencji w tej nowej epoce stawiającej na obraz jako źródło przekazu.

Pełną wersję opracowania „The Visual Economy Report 2023” sporządzonego przez Canva można znaleźć tutaj.

REKLAMA

Metodologia The Visual Economy Report


Canva zaangażowała firmę Morning Consult do przeprowadzenia badania wśród 1600 liderów biznesu w segmentach marketingu, sprzedaży, HR i handlu, posiadających informacje na temat firmowych celów w zakresie dochodów.

Grupa ta ma również wpływ na strategie firm na rzecz zaangażowania odbiorców oraz sposoby komunikacji w zespołach, pomiędzy zespołami oraz na szczeblu całej organizacji. Ankietę Canva uzupełniło 850 przywódców biznesowych z USA, 375 z Australii oraz 375 z Wielkiej Brytanii.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rozmowy szarych garniturów

Krzysztof Skowroński
Telewizja jest zepsuta, bo popsuła ją polityka, tak jak popsuła parę innych dziedzin życia w Polsce. Zamiast swobody i piękna - zależność i korupcja.[Źródło: Tygodnik Powszechny]

Zawsze można odmówić

Igor Janke
Pracuję w mediach od 11 lat i spotkałem wielu uczciwych dziennikarzy, którzy w sytuacjach trudnych nie dawali się manipulować, umieli odmówić albo odejść, kiedy trzeba. [Źródło: Tygodnik Powszechny].

Jak określić grupę docelową

Krzysztof Kłosiński
Właściwe określenie tego, kto jest naszym odbiorcą jest kluczowe, aby komunikat był skuteczny. Nie możemy pozwolić na to, aby osoba czytająca nasz tekst, czuła pewien dyskomfort i nie do końca rozumiała język, którym się posługujemy. Oto, krótki poradnik, który pokaże, w jaki sposób można określić grupę docelową.

Między polityką i komercją

Piotr Zaremba
Polskiej prawicy nie przypadł nigdy w udziale tak wielki wpływ na media, nigdy też nie miała okazji manipulowania publiczną telewizją, nie ona więc zagraża wolności słowa. [Źródło: Tygodnik Powszechny]

Sztuka robienia wywiadu twarzą w twarz

Patrycja Kierzkowska
Jedna z najtrudniejszych form wywiadu i wydaje mi się, że nieco zanikająca. Starą, dobrą szkołę widać teraz chyba już tylko w tygodnikach politycznych albo Dużym Formacie Gazety Wyborczej.

Media lokalne - wolność słowa

Bartłomiej Dwornik
Nadużywanie wolności wypowiedzi jest równie nagminne co nakładanie dziennikarzom kagańca. Choć Prawo Prasowe i Konstytucja gwarantują tę podstawową wolność każdemu.

Reklama ukryta

Biuro Reklamy TVP S.A.
W przekazywanych informacjach należy unikać sformułowań wartościujących, podkreślających zalety lub zachęcających do korzystania z towarów lub usług. Publikacja dzięki uprzejmości Komisji Etyki TVP.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23