menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAVeloBank lokata 6%

24.04.2023 Warsztat reportera

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy Report

Chris Hew, Canva

Coraz krótszy okres skupienia uwagi odbiorcy i szerokie rozpowszechnienie treści cyfrowych skutkują zapotrzebowaniem na materiały wizualne, których atrakcyjność umożliwi ich udostępnianie. Metody komunikacji wizualnej umożliwiają zwiększenie efektywności, poprawę współpracy oraz wsparcie autorytetu.

Raport prezentuje najbardziej kompleksowy obraz podejścia światowych przywódców sektora biznesu do zasad komunikacji wizualnej zarówno na szczeblu wewnętrznym firmy, jak i w ramach przekazu zewnętrznego, w celu bardziej efektywnego kierowania zespołami, budowania większego zaangażowania odbiorców i stymulowania wyższych dochodów z prowadzonej działalności.

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy ReportThe Visual Economy Report. Źródło: Canva/BusinessWire

REKLAMA

Eksperci platformy Canva opracowali raport na podstawie danych zebranych od 1600 globalnych liderów biznesu. Najważniejsze wnioski w The Visual Economy Report to:

  • Komunikacja wizualna umożliwia zwiększenie efektywności i współpracy w miejscu pracy. Niemal wszyscy liderzy biznesu zgadzają się co do tego, że metody komunikacji wizualnej umożliwiają zwiększenie efektywności (90%), poprawę współpracy (89%) oraz wsparcie autorytetu (85%) w porównaniu z innymi sposobami komunikacji. Większość (89%) przyznaje również, że narzędzia z zakresu komunikacji wizualnej sprzyjają lepszym wynikom biznesowym.
  • Komunikacja wizualna pozwala na szybszą realizację cykli sprzedażowych. Gdy środowisko pracy jest dziś bardziej zglobalizowane niż kiedykolwiek, a świat coraz bardziej stawia na rozwiązania cyfrowe, komunikacja wizualna sprzyja lepszej współpracy zespołów, a tym samym wzrostowi wydajności ich członków.

    Większość globalnych liderów biznesu (89%) uważa, że komunikacja wizualna ma pozytywny wpływ na zespoły wykonujące pracę zdalną lub w modelu hybrydowym, sprzyjając zacieśnieniu kontaktów. Osiemdziesiąt osiem procent ankietowanych uznaje również, że narzędzia z zakresu komunikacji wizualnej przyczyniły się do przyspieszenia ich cykli sprzedażowych, ponieważ – jak przyznaje większość przywódców sektora biznesu (85%) – materiały wizualne zwykle są bardziej przystępne, co umożliwia pozyskanie bardziej responsywnych potencjalnych klientów, którzy pozostają zaangażowani na wszystkich etapach procesu sprzedaży.
  • Umiejętność projektowania jest obecnie nadrzędnym kryterium dla większości stanowisk. Umiejętność projektowania stała się nieodzownym warunkiem w większości zawodów, nie tylko dla wyszkolonych projektantów. W związku z tym ponad połowa liderów biznesu (61%) stwierdza, że od pracowników na stanowiskach niezwiązanych z projektowaniem oczekuje się dogłębnej znajomości projektowania, w tym zdolności do tworzenia atrakcyjnych materiałów wizualnych i wciągających prezentacji, a także umiejętności sprawnej edycji projektów sporządzonych przez inne osoby. W efekcie niemal dwie trzecie (63%) liderów zapewnia szkolenia osobom pełniącym obowiązki niezwiązane z projektowaniem graficznym.
  • Przedsiębiorstwa potrzebują lepszych materiałów wizualnych. Problemy dotyczące spójności, przepływów pracy i jakości w ramach platform projektowych to prawdziwa zmora przedsiębiorstw. Niemal dwie trzecie liderów biznesu (64%) uznaje, że w ich firmach brakuje uproszczonej platformy programistycznej do projektowania wizualnego, a ponad połowa przyznaje, że ich materiały nie są atrakcyjne wizualnie (53%) ani spójne (56%).
  • Pokolenie Z siłą napędową projektowania w miejscu pracy. Przedstawiciele pokolenia Z są sprawniejsi i bardziej kreatywni, a zatem częściej korzystają z narzędzi do komunikacji wizualnej w miejscu pracy. Częściej niż w przypadku innych pokoleń, przedstawiciele generacji Z (93%) uważają, że komunikacja wizualna pomaga im w lepszym przekazywaniu pomysłów.

Komunikacja wizualna. Canva prezentuje The Visual Economy ReportThe Visual Economy Report. Źródło: Canva/BusinessWire

Obecnie przedsiębiorstwa prowadzą działalność w nowym modelu gospodarki wizualnej, w którym coraz krótszy okres skupienia uwagi odbiorcy i szerokie rozpowszechnienie treści cyfrowych skutkują zapotrzebowaniem na materiały wizualne, których atrakcyjność umożliwi ich udostępnianie.

REKLAMA

Zarówno pracownicy, jak i klienci oczekują, że materiały prezentowane przez marki będą tak wizualne i przystępne, jak treści, które można znaleźć w mediach społecznościowych. Stwarza to istotne możliwości biznesowe dla przedsiębiorstw, które priorytetowo traktują projektowanie, umożliwiając wszystkim pracownikom sporządzanie projektów z myślą o generowaniu ogromnych ilości wysokiej jakości treści na masową skalę.

- Liderzy przedsiębiorstw prowadzą działalność w zmieniającym się otoczeniu gospodarczym, w którym komunikacja wizualna może pomóc w zdobyciu przewagi nad konkurencją - mówi Zach Kitschke, dyrektor ds. marketingu w Canva. - Nie tylko pomaga ona w zdobywaniu nowych klientów, ale także w przyciąganiu i zatrzymywaniu utalentowanych pracowników oraz prowadzeniu działalności marketingowej w sposób zwracający uwagę odbiorcy, zatem dziś bardziej niż kiedykolwiek ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia lepszej komunikacji, współpracy i kreatywności.

Dziś pozyskanie uwagi odbiorcy może być nie lada wyzwaniem, dlatego doskonały projekt może mieć decydujące znaczenie dla firm pragnących wyróżnić się na tle konkurencji w tej nowej epoce stawiającej na obraz jako źródło przekazu.

Pełną wersję opracowania „The Visual Economy Report 2023” sporządzonego przez Canva można znaleźć tutaj.

REKLAMA

Metodologia The Visual Economy Report


Canva zaangażowała firmę Morning Consult do przeprowadzenia badania wśród 1600 liderów biznesu w segmentach marketingu, sprzedaży, HR i handlu, posiadających informacje na temat firmowych celów w zakresie dochodów.

Grupa ta ma również wpływ na strategie firm na rzecz zaangażowania odbiorców oraz sposoby komunikacji w zespołach, pomiędzy zespołami oraz na szczeblu całej organizacji. Ankietę Canva uzupełniło 850 przywódców biznesowych z USA, 375 z Australii oraz 375 z Wielkiej Brytanii.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklama społeczna jako środek skutecznej perswazji

Mateusz Rocławski
Pierwotnym założeniem reklamy było dotarcie do odbiorców i sprzedanie towaru. Jednak w tym sposobie dotarcia jest też możliwość wywołania społecznie pożądanych postaw i zachowań.

Po pierwsze - dobry głos

Bogumiła Hanys
Wywiad z Łukaszem Zamilskim, prezenterem "Radia Afera", trenerem warsztatów i treningów psychologicznych.

Wszechobecna przemoc

Włodzimierz Knap
Z przemocą w mediach praktycznie codziennie styka się każde dziecko, choćby dlatego, że brutalne i okrutne sceny są pokazywane nawet w programach dla najmłodszych.

Afganistan. Konflikty wojenne w mediach - aktywizacja mediów

Agnieszka Osińska
Konflikty wojenne, w praktyce dziennikarskiej nazywane "krytycznymi" lub "gorącymi momentami" są w naszych czasach przedmiotem dużego zainteresowania i zaangażowania mediów. Aktywizacja mediów w sytuacjach kryzysowych. Reakcje Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej i Trybuny na wybuch konfliktu afgańskiego.

Dziennikarska hipokryzja

Daniel Szmalenberg
Być może śmierć Waldemara Milewicza przyczyni się do zmiany postrzegania pracy dziennikarza przez samych dziennikarzy, jak i przez odbiorców mediów. Być może stanie się tak dlatego, że Milewicz nie był <i>jakimś dziennikarzem</i>. Był postacią znaczącą w polskich mediach. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].

Antonio Salas. Czy dziennikarz-zagadka w ogóle istnieje?

Piotr Kaszuwara, MenStream.pl
Hiszpański dziennikarz w swojej najnowszej książce pod polskim tytułem "Ja, terrorysta" opisuje, jak krok po kroku stawał się zaufanym człowiekiem palestyńskiego Hamasu i Hezbollahu, a także wenezuelskich "tupamaros".

Greenwashing, czyli czym jest ekościema

SWPS
Greenwashing (po polsku określany czasem jako ekościema) to kreowanie przyjaznego środowisku wizerunku – produktu, usługi lub organizacji – bez podstaw w realnych działaniach proekologicznych. Firmy mogą angażować się w takie działanie, ponieważ nie niesie ono dodatkowych nakładów, a przyciąga konsumentów.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23