28.10.2024 Rynek medialny
Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]
patronat Reporterzy.info
Przedstawiamy fragmenty książki "Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów" Romaina Coique, francuskiego przedsiębiorcy działający w obszarze nowych technologii i rozwoju osobistego. Polską edycję wydaje Wydawnictwo RM. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.
Zaakceptuj swoją przeszłość
Aby móc rozpocząć kompleksowe poszukiwania, musisz popracować nad pewnością siebie. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy zaakceptujesz historię swojego życia i otworzysz się na eksplorację świata. Zaakceptuj swoją przeszłość, pielęgnując wdzięczność za to, co już posiadasz (np.: dobre zdrowie, dziedzictwo, dach nad głową czy miłość). To da ci energię do działania, a będziesz jej dużo potrzebować, aby móc przemierzać dżunglę codzienności! Zaakceptuj swoje wybory, najpiękniejsze błędy, braki, talenty, wybrane kiedyś ścieżki, urodę, sytuację finansową. Zrób to właśnie teraz!
Wyrobienie w sobie pewności siebie pozwoli nam się wspaniale rozwijać. Dlatego zachęcam cię do zastanowienia się nad tym i określenia, co daje ci pewność siebie. Czy jest to miłość wyrażana wobec ciebie przez twoich rodziców? Czy to kolekcja trofeów sportowych w twoim domu? Albo dobre oceny? A może liczba obserwujących twój profil w mediach społecznościowych? Albo pochwały usłyszane od kolegów?
Zatem zidentyfikuj swoje niedoskonałości w codziennym życiu i zaakceptuj je w pełni. Spójrz na siebie w lustrze i stwierdź swoją wyjątkowość. Doceń fakt, że nie każdy ma takie same odruchy czy takie samo wychowanie. Naucz się szybko rozpoznawać normy społeczne, aby móc z łatwością przekazać innym twoją historię (za pomocą metody DISC opisanej poniżej). Skup się na tym, kim jesteś. Bądź otwarty na życiowe nauki, a droga, którą podążysz, będzie tym bardziej satysfakcjonująca.
Zrozum siebie dzięki testom osobowości
Narzędzie do samodzielniej oceny osobowości DISC (dominance, influence, steadiness, conscientiousness, czyli dominujący, wpływowy, konformista i stabilny) – opracowane przez dr. Williama Marstona, psychologa, w 1928 roku – jest używane w wielu firmach w celu poprawy komunikacji i produktywności pracowników. Pomaga zrozumieć pewne cechy osobowości i style komunikacji osób, które je posiadają. To dobra zabawa!
Przeczytaj w internecie o różnych typach osobowości, by nauczyć się rozszyfrowywać ich zachowania.
Zwróć uwagę na to, w jaki sposób wypowiada się dana osoba lub grupa osób, jaką ma postawę (wyprostowaną czy zgarbioną), jakich słów używa, jak się ubiera (niedbale, a może ekscentrycznie), czy podporządkowuje się normom społecznym…
W Chinach, gdzie miałem okazję pracować, bardzo ważne jest, aby podczas spotkania biznesowego trzymać wizytówki na widoku. Natomiast we Francji mamy tendencję do chowania wizytówki do kieszeni. Zrozumienie ludzi pozwala wnikać w społeczności i odkrywać ich sposób funkcjonowania.
Bądź świadomy swojego wizerunku i tego, co możesz poprawić, aby osiągnąć swoje cele. Twoje ciało jest nośnikiem twojej duszy, więc o nie dbaj! W dzisiejszych czasach bez personal brandingu (sprzedawania swojego wizerunku i wyglądu) trudno jest się rozwijać i wyróżniać na tle innych.
W świecie „przeciążonym informacją” pomóż swojemu rozmówcy zrozumieć, kim jesteś, co robisz i dlaczego to robisz, pracując nad sposobem, w jaki się wypowiadasz.
Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
ZAMÓW KSIĄŻKĘJak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
autor: Romain Coique
polska edycja: Wydawnictwo RM
format: 140x205 mm
liczba stron: 200
zamówienia: empik.com
* * *
Patronem medialnym książki Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów są: portal PoradnikZdrowie.pl i tygodnik internetowy Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Influencerzy 2024. Dane, fakty i historie z raportu UNESCO
Krzysztof Fiedorek
Aż 68% twórców cyfrowych to nano-influencerzy. Co trzeci doświadczył mowy nienawiści, a ponad 60% nie sprawdza dokładnie informacji przed ich publikacją. Co więcej, tylko połowa ujawnia sponsorów swoich treści. Wnioski z raportu „Behind The Screens” są inspirujące i alarmujące zarazem.
Represje wobec mediów. Raport Committee to Protect Journalists za 2024
Krzysztof Fiedorek
W 2024 roku co najmniej 361 dziennikarzy na świecie trafiło za kratki, często za ujawnianie prawdy. W Chinach reporterów śledzą zaawansowane systemy rozpoznawania twarzy, a w Izraelu palestyńscy dziennikarze trafiają do więzień bez procesu. Natomiast w Mjanmie dziennikarka Shin Daewe dostała dożywocie za... drona.
Przyszłość dziennikarstwa i mediów. Prognozy Reuters Institute
KFi
74% wydawców obawia się spadku ruchu z wyszukiwarek. Płatnych subskrybentów nie przybywa, jak kiedyś, a relacje z gigantami technologicznymi stają się coraz bardziej skomplikowane. Raport "Journalism, Media, and Technology Trends and Predictions 2025" prognozuje, co czeka świat mediów w 2025 roku.
Podobne artykuły:
Pseudodemokracja i media - garść refleksji
Grzegorz D. Stunża
Raz na cztery lata serwuje się obywatelom wybory, które wolnymi wyborami na pewno nie są. Sondaże, zastępują część procesu wyborczego i kształtują opinie oraz preferencje wyborcze.
Błyskawiczny dostęp do wiadomości. Tego chcą użytkownicy Twittera
Sony
Firma Sony podjęła się analizy najbardziej angażujących treści wideo na Twitterze. Były one związane z najistotniejszymi wydarzeniami 2022 roku w całej Europie – miały ponad 201 milionów wyświetleń oraz ponad 8,6 milionów interakcji: udostępnień, polubień i komentarzy.
Kobiety w polskich mediach. Badanie Instytutu Monitorowania Mediów
Natalia Juszczak
W 2021 roku kobiet występujących jako ekspertki w najpopularniejszych telewizyjnych serwisach informacyjnych w Polsce było zaledwie 24%. Z kolei w 2022 mniej, bo już tylko 21% - wynika z analizy przeprowadzonej przez IMM dla Forbes Women Polska.
Rynek mediów cyfrowych w Polsce. Prognoza na lata 2012-2016
Katarzyna Forycka
Do 2016 roku globalne wydatki na rozrywkę i media przekroczą 2 biliony dolarów. Rynek polski będzie rósł szybciej niż Europa Zachodnia, osiągając w 2016 roku wartość 12,7 miliarda dolarów.