28.10.2024 Rynek medialny
Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]
patronat Reporterzy.info
Przedstawiamy fragmenty książki "Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów" Romaina Coique, francuskiego przedsiębiorcy działający w obszarze nowych technologii i rozwoju osobistego. Polską edycję wydaje Wydawnictwo RM. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.
Zaakceptuj swoją przeszłość
Aby móc rozpocząć kompleksowe poszukiwania, musisz popracować nad pewnością siebie. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy zaakceptujesz historię swojego życia i otworzysz się na eksplorację świata. Zaakceptuj swoją przeszłość, pielęgnując wdzięczność za to, co już posiadasz (np.: dobre zdrowie, dziedzictwo, dach nad głową czy miłość). To da ci energię do działania, a będziesz jej dużo potrzebować, aby móc przemierzać dżunglę codzienności! Zaakceptuj swoje wybory, najpiękniejsze błędy, braki, talenty, wybrane kiedyś ścieżki, urodę, sytuację finansową. Zrób to właśnie teraz!
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-01.webp)
Wyrobienie w sobie pewności siebie pozwoli nam się wspaniale rozwijać. Dlatego zachęcam cię do zastanowienia się nad tym i określenia, co daje ci pewność siebie. Czy jest to miłość wyrażana wobec ciebie przez twoich rodziców? Czy to kolekcja trofeów sportowych w twoim domu? Albo dobre oceny? A może liczba obserwujących twój profil w mediach społecznościowych? Albo pochwały usłyszane od kolegów?
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-02.webp)
Zatem zidentyfikuj swoje niedoskonałości w codziennym życiu i zaakceptuj je w pełni. Spójrz na siebie w lustrze i stwierdź swoją wyjątkowość. Doceń fakt, że nie każdy ma takie same odruchy czy takie samo wychowanie. Naucz się szybko rozpoznawać normy społeczne, aby móc z łatwością przekazać innym twoją historię (za pomocą metody DISC opisanej poniżej). Skup się na tym, kim jesteś. Bądź otwarty na życiowe nauki, a droga, którą podążysz, będzie tym bardziej satysfakcjonująca.
Zrozum siebie dzięki testom osobowości
Narzędzie do samodzielniej oceny osobowości DISC (dominance, influence, steadiness, conscientiousness, czyli dominujący, wpływowy, konformista i stabilny) – opracowane przez dr. Williama Marstona, psychologa, w 1928 roku – jest używane w wielu firmach w celu poprawy komunikacji i produktywności pracowników. Pomaga zrozumieć pewne cechy osobowości i style komunikacji osób, które je posiadają. To dobra zabawa!
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-03.webp)
Przeczytaj w internecie o różnych typach osobowości, by nauczyć się rozszyfrowywać ich zachowania.
Zwróć uwagę na to, w jaki sposób wypowiada się dana osoba lub grupa osób, jaką ma postawę (wyprostowaną czy zgarbioną), jakich słów używa, jak się ubiera (niedbale, a może ekscentrycznie), czy podporządkowuje się normom społecznym…
W Chinach, gdzie miałem okazję pracować, bardzo ważne jest, aby podczas spotkania biznesowego trzymać wizytówki na widoku. Natomiast we Francji mamy tendencję do chowania wizytówki do kieszeni. Zrozumienie ludzi pozwala wnikać w społeczności i odkrywać ich sposób funkcjonowania.
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-04.webp)
Bądź świadomy swojego wizerunku i tego, co możesz poprawić, aby osiągnąć swoje cele. Twoje ciało jest nośnikiem twojej duszy, więc o nie dbaj! W dzisiejszych czasach bez personal brandingu (sprzedawania swojego wizerunku i wyglądu) trudno jest się rozwijać i wyróżniać na tle innych.
W świecie „przeciążonym informacją” pomóż swojemu rozmówcy zrozumieć, kim jesteś, co robisz i dlaczego to robisz, pracując nad sposobem, w jaki się wypowiadasz.

Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
ZAMÓW KSIĄŻKĘJak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
autor: Romain Coique
polska edycja: Wydawnictwo RM
format: 140x205 mm
liczba stron: 200
zamówienia: empik.com
* * *
Patronem medialnym książki Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów są: portal PoradnikZdrowie.pl i tygodnik internetowy Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Równość i różnorodność w mediach. Raport Europejskiej Unii Nadawców
KFi
Europejskie media publiczne coraz częściej stawiają na różnorodność, równość i włączenie (DEI) jako fundament swojej działalności. Nadawcy publiczni w Europie wdrażają strategie na rzecz różnorodności – zarówno w treściach, jak i w swoich zespołach. Wnioski z raportu są jednoznaczne: choć widać postęp, wiele wyzwań nadal pozostaje.
Jak media mówią (albo milczą) o klimacie? Raport Reuters Institute
Krzysztof Fiedorek
Mimo że zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej odczuwalne na całym świecie, media nie zdołały utrzymać rosnącego zainteresowania tym tematem. Raport "Climate Change and News Audiences 2024", pokazuje że poziom zaangażowania odbiorców w tematykę klimatyczną pozostaje niemal niezmienny od kilku lat.
Clickbait pod lupą. Jak przez 25 lat zmieniały się nagłówki w internecie
Krzysztof Fiedorek
Badacze z Max Planck Institute przenalizowali 40 milionów nagłówków z ostatnich 25 lat. Są coraz dłuższe, bardziej emocjonalne i negatywne, z wyraźnym wpływem stylu clickbaitowego. Nawet renomowane media stosują strategie i tricki przyciągające uwagę.
Podobne artykuły:
Aplikacje mobilne. Rzut oka na rynek i prognozy na przyszłość
Andrzej Goleta
W ciągu dekady wartość światowego rynku aplikacji mobilnych osiągnęła 35 mld dolarów, a liczba pobrań wyniosła ponad 28 miliardów. Dane te pokazują, jak bardzo mobile rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. W 2017 roku na świecie było prawie 4 miliardy podłączonych urządzeń, generujących 178 mld pobrań.
Represje wobec mediów. Raport Committee to Protect Journalists za 2024
Krzysztof Fiedorek
W 2024 roku co najmniej 361 dziennikarzy na świecie trafiło za kratki, często za ujawnianie prawdy. W Chinach reporterów śledzą zaawansowane systemy rozpoznawania twarzy, a w Izraelu palestyńscy dziennikarze trafiają do więzień bez procesu. Natomiast w Mjanmie dziennikarka Shin Daewe dostała dożywocie za... drona.
Multiscreening w Polsce. Raport IAB Polska
IAB Polska
Wśród polskich internautów jest coraz mniej użytkowników tradycyjnej telewizji, szczególnie w grupie poniżej 54 roku życia, gdzie odsetek telewidzów spadł do poziomu poniżej 70%. Jednocześnie rośnie rynek usług mobilnych i konsumpcja treści audiowizualnych za ich pośrednictwem. Coraz częściej dochodzi także do współkonsumpcji treści pomiędzy ekranami cyfrowymi, nie tylko w kontekście synergii TV+WWW.
Liderzy opiniotwórczości. Najczęściej cytowane media 2011 roku
Magdalena Grabarczyk - Tokaj
Najbardziej opiniotwórczym medium 2011 roku jest Rzeczpospolita. Na jej informacje inne media powołały się ponad 9 tysięcy razy. Drugie miejsce zajęła Gazeta Wyborcza, trzecie - stacja TVN24.