28.10.2024 Rynek medialny
Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]
patronat Reporterzy.info
Przedstawiamy fragmenty książki "Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów" Romaina Coique, francuskiego przedsiębiorcy działający w obszarze nowych technologii i rozwoju osobistego. Polską edycję wydaje Wydawnictwo RM. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.
Zaakceptuj swoją przeszłość
Aby móc rozpocząć kompleksowe poszukiwania, musisz popracować nad pewnością siebie. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy zaakceptujesz historię swojego życia i otworzysz się na eksplorację świata. Zaakceptuj swoją przeszłość, pielęgnując wdzięczność za to, co już posiadasz (np.: dobre zdrowie, dziedzictwo, dach nad głową czy miłość). To da ci energię do działania, a będziesz jej dużo potrzebować, aby móc przemierzać dżunglę codzienności! Zaakceptuj swoje wybory, najpiękniejsze błędy, braki, talenty, wybrane kiedyś ścieżki, urodę, sytuację finansową. Zrób to właśnie teraz!
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-01.webp)
Wyrobienie w sobie pewności siebie pozwoli nam się wspaniale rozwijać. Dlatego zachęcam cię do zastanowienia się nad tym i określenia, co daje ci pewność siebie. Czy jest to miłość wyrażana wobec ciebie przez twoich rodziców? Czy to kolekcja trofeów sportowych w twoim domu? Albo dobre oceny? A może liczba obserwujących twój profil w mediach społecznościowych? Albo pochwały usłyszane od kolegów?
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-02.webp)
Zatem zidentyfikuj swoje niedoskonałości w codziennym życiu i zaakceptuj je w pełni. Spójrz na siebie w lustrze i stwierdź swoją wyjątkowość. Doceń fakt, że nie każdy ma takie same odruchy czy takie samo wychowanie. Naucz się szybko rozpoznawać normy społeczne, aby móc z łatwością przekazać innym twoją historię (za pomocą metody DISC opisanej poniżej). Skup się na tym, kim jesteś. Bądź otwarty na życiowe nauki, a droga, którą podążysz, będzie tym bardziej satysfakcjonująca.
Zrozum siebie dzięki testom osobowości
Narzędzie do samodzielniej oceny osobowości DISC (dominance, influence, steadiness, conscientiousness, czyli dominujący, wpływowy, konformista i stabilny) – opracowane przez dr. Williama Marstona, psychologa, w 1928 roku – jest używane w wielu firmach w celu poprawy komunikacji i produktywności pracowników. Pomaga zrozumieć pewne cechy osobowości i style komunikacji osób, które je posiadają. To dobra zabawa!
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-03.webp)
Przeczytaj w internecie o różnych typach osobowości, by nauczyć się rozszyfrowywać ich zachowania.
Zwróć uwagę na to, w jaki sposób wypowiada się dana osoba lub grupa osób, jaką ma postawę (wyprostowaną czy zgarbioną), jakich słów używa, jak się ubiera (niedbale, a może ekscentrycznie), czy podporządkowuje się normom społecznym…
W Chinach, gdzie miałem okazję pracować, bardzo ważne jest, aby podczas spotkania biznesowego trzymać wizytówki na widoku. Natomiast we Francji mamy tendencję do chowania wizytówki do kieszeni. Zrozumienie ludzi pozwala wnikać w społeczności i odkrywać ich sposób funkcjonowania.
![Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT] Pułapki myślenia. Zrozum siebie dzięki testom osobowości [FRAGMENT]](/gfx/charts/pulapki-myslenia-zrozum-siebie-dzieki-testom-osobowosci-fragment-04.webp)
Bądź świadomy swojego wizerunku i tego, co możesz poprawić, aby osiągnąć swoje cele. Twoje ciało jest nośnikiem twojej duszy, więc o nie dbaj! W dzisiejszych czasach bez personal brandingu (sprzedawania swojego wizerunku i wyglądu) trudno jest się rozwijać i wyróżniać na tle innych.
W świecie „przeciążonym informacją” pomóż swojemu rozmówcy zrozumieć, kim jesteś, co robisz i dlaczego to robisz, pracując nad sposobem, w jaki się wypowiadasz.

Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
ZAMÓW KSIĄŻKĘJak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów
autor: Romain Coique
polska edycja: Wydawnictwo RM
format: 140x205 mm
liczba stron: 200
zamówienia: empik.com
* * *
Patronem medialnym książki Jak ominąć PUŁAPKI MYŚLENIA i uwolnić się od schematów są: portal PoradnikZdrowie.pl i tygodnik internetowy Reporterzy.info.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Kobiety w mediach 2025. Władza w redakcjach nie zna równości
KFi
Tylko 27% redaktorów naczelnych w mediach to kobiety, mimo że stanowią 40% dziennikarzy. W 9 z 12 krajów analizowanych przez Reuters Institute, kobiety w mediach rzadziej awansują. Wygląda na to, że równość w redakcjach nie nadąża za społeczeństwem. A różnic jest znacznie więcej.
Treści od użytkowników w sieci. Pole minowe dla dziennikarzy
Krzysztof Fiedorek
Ponad 40% internautów ocenia wiarygodność informacji na bazie liczby polubień i wyświetleń. Tradycyjne kanały są pierwszym źródłem newsów tylko dla co piątego z nas. Raport Reuters Institute pokazuje skalę i ryzyka, jakie User Generated Content niesie dla mediów. I podpowiada, jak nie wpaść w pułapkę.
Social media w 2025. Różnice pokoleniowe widać jak na dłoni
KFi
Coraz więcej osób deklaruje, że zmniejsza czas spędzany w social mediach. I choć nie oznacza to masowego odpływu, trend jest wyraźny. Z najnowszego raportu GWI wynika, że już 31% użytkowników deklaruje ograniczanie czasu w mediach społecznościowych. Między wierszami widać też frustrację.
Podobne artykuły:
Fake news i dezinformacja w Polsce. Skala, skutki i pytanie o przyszłość
Bartłomiej Dwornik
Gdzie leżą źródła dezinformacji i jak duża jest skala tej fali? Dlaczego jesteśmy podatni na nieprawdziwe informacje i jaką rolę w tej układance pełnią tradycyjne media? Spróbujmy rzucić nieco światła na te kwestie. I zmierzyć się z pytaniem czy bitwę z zalewem dezinformacji można jeszcze wygrać?
Największe kryzysy wizerunkowe. Raport Alert Media Communications
Dagmara Gac
Największy kryzys wizerunkowy 2021 roku w polskim świecie publicznym dotyczył Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, zaś w sferze świata biznesu i marek osobistych na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Kurdej-Szatan za wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej.
Czytelnictwo prasy kobiecym okiem. PBC zbadały, co i jak czytają panie
BARD
Z analizy, opublikowanej przez Polskie Badania Czytelnictwa, wynika, że wśród Polek czytających prasę 64% to mężatki, 70% to kobiety wykształcone, 55% pracuje na pełny etat, 25% uważa, że stać je na wszystko a 65% korzysta z usług kosmetyczki przynajmniej raz w roku.
Płatne treści w internecie. Czy Polacy są skłonni za nie płacić?
Aleksandra Andreasik, Joanna Trybuchowska
Co czwarty polski internauta słyszał o systemie płatnego udostępniania treści prasowych Piano, ale jedynie 1,4% wyraża zainteresowanie zakupem abonamentu.