menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.01.2018 Marketing i PR

Marketing treści w branży prawniczej. Dozwolone formy promocji

Marta Bober, Conture

Są branże, w których promocja nie jest dozwolona i akceptowana przez społeczeństwo. Przykładem może być działalność prawnicza, silnie nadzorowana przez regulacje i przepisy. Co więc pozostaje? Propozycją dla kancelarii, staje się coraz bardziej popularny content marketing.

Content marketing w branży prawniczej. Dozwolone formy promocjifot. jessica45/CC0/Pixabay

Jak budować markę silnie zakorzenioną w świadomości odbiorców? Na czym polega marketing prawniczy? Sprawdź, jak skutecznie zaistnieć w sieci.

Content dla prawa


Budowanie wizerunku marki to proces długotrwały, wymagający odpowiedniego planu działania i zaangażowania. Jest to szczególnie trudne zadanie w takich branżach, jak prawnicza, gdzie obowiązuje zakaz reklamowania działalności i usług kancelarii. Standardowe metody promocji nie wchodzą tutaj w grę. Co więc pozostaje? Odpowiedzią, będącą trafną propozycją dla kancelarii, staje się coraz bardziej popularny content marketing.

Marketing prawniczy w praktyce


Jeżeli zastanawiasz się, jakie formy dozwolonej promocji wykorzystać w procesie budowania wizerunku swojej kancelarii, skorzystaj z bloga eksperckiego. Stwarza on szansę nawiązania kontaktu zarówno z potencjalnymi klientami, jak i specjalistami w dziedzinie. Za jego pośrednictwem możesz:

  • dzielić się branżowymi nowinkami,
  • tworzyć oraz udostępniać prawnicze artykuły
  • albo pokusić się o forum, na którym będziesz wspierał radami i fachową opinią swoich czytelników.

To doskonałe narzędzie pozwalające na biznesową komunikację z otoczeniem firmy. Pamiętaj jednak o swoim targecie. Wybierając ten rodzaj promocji warto zadbać, aby:


Budowanie relacji oparte na dogłębnym poznaniu klientów to klucz do sukcesu. Warto zachęcać czytelników do dzielenia się swoimi przemyśleniami na dany temat. Wchodzenie w interakcję to szansa na tworzenie wartościowych stosunków.

Internetowy marketing prawniczy, czyli dlaczego warto być “e-”?


Prowadzenie branżowego bloga to jedno, jednak warto też korzystać z najnowszych trendów marketingowych. Przykładem są webinaria, czyli spotkania specjalista-odbiorcy prowadzone w trybie online. Dzięki tej formie nawiążesz bezpośredni kontakt z wieloma potencjalnymi klientami jednocześnie, dając im szansę na rozwianie nurtujących ich wątpliwości. Tego typu działania budują zaufanie i pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji. Ponadto, są niezwykle efektywne.

REKLAMA

Możesz także pokusić się o zaprojektowanie elektronicznego poradnika, który pozwoli czytelnikom zdobyć początkową wiedzę na dany temat i zachęci do dalszego jej pogłębienia przy współpracy z Tobą. Zakładka FAQ również może być tu niezwykle pomocna. W celu usprawnienia kontaktu, warto także dodać opcję komunikacji za pośrednictwem elektronicznego formularza.

Personal branding - to się sprawdza!


Aby zdobyć zaufanie klienta należy dbać o budowanie wizerunku nie tylko samej kancelarii, lecz także - a nawet przede wszystkim - jej pracowników. Prawnik to przecież zawód zaufania publicznego, stąd tak istotna jest nienaganna prezentacja - również w mediach. Dlatego też rozważ umieszczenie na stronie internetowej kancelarii zdjęć całego zespołu tworzącego firmę. Możesz pokusić się o krótki opis prawników i ich specjalizacji. Zwykle ufamy bowiem tym, o których wiemy nieco więcej.

Buduj zaufanie profesjonalnym przekazem


Marketing prawniczy jest możliwy, jednakże kluczowa jest tutaj znajomość granic i dobrego smaku. Sposobność, jaką stwarza internet jest szansą także dla branż o ograniczonych wariantach promocji. Content marketing to idealna opcja dla tego typu firm. Dbając o profesjonalną treść w sieci umożliwisz budowanie zaufania i przyciągniesz potencjalnych klientów.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Instagram w Polsce. Kobiety vs. mężczyźni 10:1

Małgorzata Dwornik
Tylko jednego dnia z Instagrama korzysta w Polsce średnio 1,4 mln kobiet i 225 tys. mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że wszystkich użytkowników na Wisłą jest 3 miliony, wynik badania przeprowadzonego przez Gemius wyraźnie pokazuje dominację kobiet w tej kwestii.

Skuteczność content marketingu. W jaki sposób ją mierzyć?

Krzysztof Kłosiński
Jak kontrolować działania content marketingowe? Potrzebujemy narzędzi, dzięki którym będziemy wiedzieć czy nasze akcje są prowadzone efektywnie. To ważne, gdyż tworzenie kampanii content marketingowej to proces długotrwały, którego widoczne skutki mogą pojawić się bardzo późno. Oto sposoby, dzięki którym można mierzyć skuteczność content marketingu.

Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność

BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.

Skuteczna reklama zewnętrzna. Na czym polega dobry przekaz DOOH

Diana Polska
Podczas planowania kampanii DOOH należy przede wszystkim skupić się na grupie docelowej, a dokładniej na jej potrzebach i zainteresowaniach. Konsumenci chcą, aby przekaz w formie digital signage był dopasowany do ich potrzeb i przynosił wymierne korzyści.

Raport od agencji SEO. Co powinno się w nim znaleźć

Karolina Matyska
Jednym z pierwszych zadań specjalisty SEO, który rozpoczyna pracę nad zwiększeniem widoczności danego serwisu w Google, jest raportu z audytu SEO. Co powinno znaleźć się w podsumowaniu dostarczanym przez agencję?

Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?

Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.

Dobry produkt nie wystarczy. Nadchodzą nowe realia dla marketingu

wywiad Reporterzy.info
- Marki czeka w najbliższych latach wiele sprawdzianów dotyczących wiarygodności czy transparencji. Skończyła się era neutralności - w rozmowie z Reporterzy.info przewiduje Maciej Swoboda, Chief Revenue Officer agencji Funktional.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24